Ústí udrželo první příčku! Z Kladna si odváží výhru 2:1

Základní část se pomalu chýlí ke svému konci a týmy v souboji o nejlepší výchozí pozici do playoff začínají odpadávat. Ústečtí borci museli udělat jeden z mnoha těžkých krůčků a to vyhrát na horké půdě kladenských Kanonýrů. Po urputné bitvě, ve které se vyznamenali především obrany a brankáři obou celků, si ústečtí florbalisté odvezli tři body za hubenou výhru 2:1 a tím udrželi první místo v tabulce.

Kanonýři Kladno - Florbal Ústí 1:2

branky: 55. Dušan Přívara - 5. Vít Pavelka, 20. Dan Semerád; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 87; zásahy brankářů: Marek Macík 20 - Marek Netopilík 18; po třetinách: 0:2, 0:0, 1:0

Po zaváháních několika týmů se Ústí naskytla příležitost odskočit svým pronásledovatelům, k obhájení první pozice však potřebovali vyhrát nad dalším aspirantem na postup Kladnem. Domácí kapitán Dušan Přívara sestřelil ve třetí minutě první periody ústeckého Pavla Vítka a pro naše hráče se naskytla příležitost přesilové hry hned z úvodu zápasu. Domácího brankáře nejdříve vyzkoušel Vladimír Trčka, poté střelou do středu branky prozkoumal pozornost brankáře Dan Semerád. Půl minuty před koncem vyloučení se mohlo Ústí po rychlé souhře Vaška Vavrušky a Víta Pavelky radovat z první branky. Třetina se dále nesla v duchu vyčkávání na chybu, kterých dělalo více domácí družstvo, ale protiútoky ústeckých hráčů nebyly převážně úspěšné. Deset sekund před koncem třetiny se po dobré obranné činnosti Vojty Esterky dostalo Ústí do rychlého útoku, na jehož konci stál Dan Semerád, který střelou k tyči navýšil ústecké vedení.

Ze startu druhé části se ocitl ve velké příležitosti Jan Peška, skákající míček před prázdnou brankou však z těžké pozice netrefil a skóre zůstalo beze změny. Týmy se nedokázaly dostat do stoprocentní šance a z vytvořených šancí se nikomu nepodařilo prostřelit brankáře. V druhé třetině se skóre nezměnilo a vedení o dvě branky si Ústí přeneslo do poslední periody zápasu.

Třetí dvacetiminutovka nesla trend těch předchozích, týmy vyčkávaly na skulinky v obranách a vyvarovaly se zbytečným chybám. Možnost přidat třetí branku dostalo Ústí v polovině třetiny, kdy byl podruhé vyloučen kladenský kapitán. V šanci se ocitl Ondřej Kawulok, jeho střelu od mantinelu však domácí brankář vyrazil. Do jiné výrazné příležitosti se už přesilovka nedostala. V 52. minutě přišlo vyloučení Vladimíra Trčka. Po hvizdu sudího vyletěla nejedna ústecká ruka nahoru, i přes všechny námitky si hráč s číslem 17 sedl na trestnou lavici. Ústecký blok pustil Kladno k jedné jediné střele na branku, z té však vteřinu před koncem vyloučení dokázali kladenští rozvlnit síť. V posledních pěti minutách se pár důležitými zákroky vyznamenal maskovaný fantom Marek Netopilík a Ústí si těsné vedení pohlídalo až do konce zápasu a tím si upevnilo první pozici v tabulce 1. ligy mužů.

Vyjádření nejlepšího hráče utkání Lukáše Taubera: „Zápas s Kanonýry nenabídl zrovna největší kanonádu a fotbalový výsledek 2:1 pouze podtrhuje gólovou neatraktivitu utkání. Nicméně souboj to byl velice náročný a Kanonýři se celý zápas snažili zvrátit průběh utkání na jejich stranu. Naším nasazením jsme jim nedovolili žádné výrazné převahy a v závěru utkání jsme soupeři nedali prostor při hře 6 na 5. Pro nás velmi cenné 3 body i přesto, že hala připomínala více kluziště, kde trénuje Jarda Jágr, než florbalový povrch."

autor: Dominik Hrabě