ÚstíKanonýři
3:8(2:0,1:4,0:4)
st 23. 8. 2023 19:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, Pohár, 2. kolo

Ústí v poháru stále na nule, s Kladnem před domácím publikem padlo 3:8

Florbalu Ústí se v poháru zatím nedaří. Nejdříve prohrálo s favoritem skupiny Mladou Boleslaví a tentokrát nestačilo na Kanonýry Kladno. Ačkoli šli ústečtí hráči po první třetině do kabin s vedením 2:0, tak po druhé části už prohrávali 3:4. Ve třetí třetině zcela ztratili tempo a prohráli 3:8.

Florbal Ústí 3:8 Kanonýři Kladno

Jako první otevřelo brankový účet domácí Ústí. První střelou v zápase skóroval Martin Horn, kterému míček na mantinel poslal Lukáš Tauber. Ještě větší důvod k radosti měli diváci o tři minuty později. Jan Samuel Polák vyslal projektil z poloviny hřiště a o tyč vymetl pavučinu. Ústí se v úvodní třetině dostalo ještě do dvou gólových příležitostí, v obou případech ale domácím nevyšlo zakončení dle představ a branku nepřidali. Kladno si vypracovalo dvě dobré příležitosti, obě zahasil nováček v ústecké brance Matěj Dobosz.

Úvod druhé části zachytil lépe soupeř. Bachmaier vystřelil od mantinelu mezi nohama blokujícího Vojty Esterky a zaskočil nic netušícího Dobosze. O 30 sekund později bylo vyrovnáno po brance Tomáše Svačinky. Deset minut čekali diváci na další branky, dočkali se jich v posledních šesti minutách. Pavel Vlček udělal chybu v rozehře, míček se odrazil k volnému Procházkovi a ten sám před brankou poslal Kladno do vedení. První vyloučení v utkání využila domácí přesilovka, když se po souhře Kolstrunka, Semeráda a Esterky prosadil poslední jmenovaný. Hosté si vzali vedení zpět po necelé minutě.

Ve třetí třetině skórovalo pouze Kladno. Ve 45. minutě vstřelil soupeř dva góly a odskočil o tři branky. O minutu později se prosadil kladenský Novák a skóre ukončil osmou branku hostí v 57. minutě Martin Fojtík.

Základní skupina poháru se blíží ke konci, poslední skupinové utkání čeká Ústí v pondělí 28.8. proti nováčkovi Superligy Butchis.