Související zápasy

Ústí zbývá poslední krok, v pátek může proměnit matchball

Čtvrtfinálová série mezi Znojmem a Florbalem Ústí dospívá do druhého herního víkendu. Netradičně v pátek odehraje Ústí třetí čtvrtfinálové utkání na znojemské hale od 20:00. Případný čtvrtý zápas se odehraje v sobotu.

První dvě utkání se odehrály v Ústí, respektive v Teplicích. Sobotní zápas nemělo Ústí pod kontrolou a po první třetině překvapivě prohrávalo 1:3. Zápas nakonec díky neustálému tlaku obrátilo a vyhrálo 5:3. V neděli byl scénář odlišný, Ústí vedlo po 40 minutách 5:1. Ve třetí třetině však polevilo a Znojmo nebylo daleko od vyrovnání, nakonec si však Ústí připsalo druhý výherní bod.

TJ ZNOJMO LAUFEN CZ

Znojmo skončilo po základní části osmé a získalo 39 bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal Petr Mašek se 40 kanadskými body. Moravský tým má za sebou již předkolo, ve kterém odehrál tři zápasy s Hattrickem, který nakonec v poměru 2-1 na zápasy vyřadil. V playoff Znojmo vstřelilo 18 branek a 22 gólů obdrželo. Znojmu se v odehraných zápasech nedařilo v přesilové hře, pouze 8% úspěšnost. V oslabení je Znojmo na 50 %. Nejproduktivnějším hráčem týmu v playoff je Jan Novák s šesti body,

Ústí po základní části skončilo na třetím místě se ziskem 55 bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal Jakub Kolstrunk s 42 body. Florbal Ústí se tak vyhnulo předkolu a ve výběru soupeřů do čtvrtfinále ukázalo na moravské Znojmo. První dva zápasy ukořistilo pro sebe a sérii tak může ukončit ve Znojmě. V prvních dvou zápasech playoff vstřelil ústecký tým 11 branek a 6 obdržel. Drží si 100% úspěšnost oslabení a 50% přesilovku. Nejvíce bodů získal Jakub Kolstrunk za 2+1.