ÚstíChomutov
6:2(1:1,1:0,4:1)
so 20. 11. 2021 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 15. kolo

Ústí zvládlo derby proti Chomutovu a nadále vede ligu

V sobotu hostila Sluneta derby Ústí a Chomutova. Utkání bylo vyrovnané, gólově mělo lehce navrch Ústí. Při závěrečné powerplay soupeře ještě dvěma brankami pojistil vítězství Ústí Peška. Domácí proto slavili výhru 6:2.

Florbal Ústí - DDQ Florbal Chomutov 6:2

branky: 19. Václav Vavruška, 36. Vojtěch Esterka, 44. Jan Peška, 55. Dan Semerád, 59. Jan Peška, 59. Jan Peška - 15. Ondřej Halej, 45. Daniel Kellermann; rozhodčí:Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 211; zásahy brankářů: Marek Netopilík 25 - Jan Štěpánek 25; po třetinách: 1:1, 1:0, 4:1;

Utkání začalo ve vysokém tempu. Výborným zákrokem se v 5. minutě blýskl Netopilík. V 11. minutě byl ve velké šanci Kužel, ale nepodařilo se mu trefit branku. Ve 13. minutě byl vyloučen Martin Fuchsig a Chomutov měl výhodu přesilové hry. Tu se mu povedlo využít, trefil se Halej. O minutu později si přesilovou hru zahrálo i Ústí, branka v ní ale nepadla. Vyrovnávací branku trefil až v 19. minutě Vavruška střelou z první po nahrávce Pavelky. Těsně před koncem třetiny se opět výborným zákrokem ukázal Netopilík.

Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhé třetině. Ta začala přesilovou hrou Ústí, která ale skončila bez využití. Hezké pokusy předvedli Vavruška s Danem Semerádem, hostující brankář je ale dokázal zneškodnit. Hlasití fanoušci se gólu dočkali až ve 36. minutě, kdy se prosadil Esterka. Více branek ale zásluhou obou gólmanů nepadlo.

Do třetí třetiny proto Ústí vstupovalo s těsným jednobrankovým náskokem. Ten dokázal navýšit v 44. minutě Peška. Chomutov ale rychle našel odpověď, o minutu později snížil Kellerman. Hosté chtěli vstřelené branky využít a vyžádali si proto timeout. Dobrou příležitost pro srovnání měli ve 46. minutě, kdy byl vyloučen Peška a Ústí šlo bránit ve čtyřech hráčích. Chomutov držel domácí hráče pod tlakem, Netopilík ale za svá záda nepustil ani jednu střelu. Z tlaku se Ústí vymanilo brankou Dana Semeráda z 55. minuty. Ten mohl přidat i druhý gól, po sólové akci ale těsně netrefil branku. Chomutov s cílem vyrovnat stav utkání odvolal brankáře a vsadil na hru v powerplay. Odkrytou branku ale dokázal využít Peška, který tak navýšil vedení na 5:2. Šestou branku přidal do odkryté branky opět Peška, čímž zkompletoval hattrick. Závěrečnou minutu utkání si domácí v klidu pohlídali a po 60 minutách hry mohli slavit vybojované vítězství 6:2.

Autor: Adéla Kubíková