Související zápasy

Úvodní víkend ženám nevyšel

O uplynulém víkendu odehrály své první ligové zápasy i ženy. Los jim na úvod přiřadil soupeře z Královských Vinohrad a Plzně. I přes bojovný výkon skončila obě utkání porážkou.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Florbal Ústí 8:3

Už první hrací víkend se muselo Ústí vypořádat se zúženou sestavou. Na soupisce chybělo několik jmen včetně kapitánky Šímové, přesto se v počtu dvanácti hráček ženy vydaly v sobotu do Prahy, kde je čekal zápas proti SKV. Vstup vyšel Ústí skvěle - hned v první minutě se trefila Štolbová. Vedení hostů zvýšila ve čtvrté minutě Tomanová. Vinohrady poprvé vystřelily až v páté minutě, střela ale trefila Zajícovou jen do masky. Když poté Štolbová s Neumanovou využily standardku z rohu, vedlo Ústí překvapivě 3:0. Po třetí obrdžené brance se ale Vinohrady probraly a dvěma slepenými góly výrazně stáhly gólové manko. Ústí poté ohrožovalo soupeřovu branku zejména z brejků. V 15. minutě se domácí dočkali třetí branky a bylo srovnáno. Vrátit Ústí vedení mohla v závěru první třetiny Hudečková, bohužel se jí ale nepodařilo z výborné šance vytěžit branku.

Druhá třetina začala početní výhodou pro ústecké hráčky, přesilovka se jim ale vůbec nevyvedla. Nepodařilo se jim využít ani dalšího vyloučení Vinohrad, které přišlo vzápětí. Dobrou individuální akci předvedla ve 26. minutě Štolbová, která oběhla všechny hráčky na hřišti, ale Kreisingerovou už překonat nedokázala. Ústí potom zvládlo odbránit oslabení, ale Vinohrady se přesto prosadily o pár minut později a během necelých dvou minut odskočily o dvě branky - 5:3.

V úvodu třetí třetiny jen kousek nad zamířila Mečířová. Do šance se dostala i Tomanová, její střela ale rovněž minula branku o několik centimetrů. Naopak Vinohrady mířily přesně. Nejprve zvýšila na 6:3 Trnková, která se prosadila ze signalizované výhody. Další gól přišel asi o pět minut později v 51. minutě. Poté domácí držely míček na svých florbalkách a snažily se překonat ústeckou obranu. V 59. minutě Vinohrady skórovaly poosmé, utkání tak skončilo prohorou ústeckých 8:3.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - Florbal Ústí 5:1

Druhý den čekala na ústecké ženy dlouhá cesta do Plzně. Se Slavií poměřily síly nedávno v rámci poháru, takže věděly, co od soupeře čekat. Úvod zápasu byl oproti sobotnímu duelu poklidný a na branku se čekalo dlouho. První střela z plzeňské strany přišla až ve třetí minutě, Ústí ohrozilo branku poprvé až v 7. minutě. Do výraznější šance se dostala až ve 14. minutě Mečířová, která trefila břevno. Plzeň na to odpověděla brankou a ujala se vedení.

V druhé třetině nejprve srovnala Bratschaedlová po přihrávce Kociánové. Ústí poté přežilo i oslabení. Plzeň poté skórovala po krásné kombinaci ve 31. minutě a znovu odskočila do vedení. Vzápětí měli domácí možnost přidat další branku z přesilové hry, i tu ale Ústí zvládlo odbránit. Ke konci druhé periody však Plzeň využila chyb v obraně a přidala další dvě branky.

Ve třetí třetině muselo Ústí dotáhnout tříbrankovou ztrátu 4:1. Oba týmy hrály aktivně, ale bez výraznější příležitosti na obou stranách. Rychlé tempo přecijen více sedo domácím hráčkám, které nakonec ve 47. minutě zvýšily na 5:1. Ústí na nepříznivý stav reagovalo oddechovým časem. Hra se zklidnila, ale k ohrožení hostující branky už nedošlo. I druhé utkání víkendu proto skončilo prohrou ústeckých a na body do ligové tabulky si budou muset počkat.