„Už se nemůžeme dočkat startu nové sezony,“ říká natěšeně naše moderátorka Natka

Ikonické trio, které můžete vidět a hlavně slyšet na každém domácím zápase "A" týmu mužů, se těší na další sezonu. Natka, Marťa a Barča jsou důležitou součástí pořádaných utkání. První jmenovanou jsme vyzpovídali.

441_20240522_115059.jpg

Ahoj Natko, sezona je za námi a letos byla výživná nejen pro hráče, ale i pro pořadatele. Prozraď nám, jak jsi sezonu prožívala? 

Ahoj, musím říct, že to byla sezóna plná překvapení. Začala mou první moderátorskou mezinárodní zkušeností na EFT. Dále náš ústecký kádr to dotáhl daleko i v play-off, kde jsem intenzivně fandila každý zápas. Byla to tedy dlouhá, náročná sezóna, ale plná vzpomínek a zážitků.

V podstatě vás všichni znají jako takové pořadatelské ikonické trio. Ty, Barča a Marťa jste byly ozdobou domácích turnajů. Co která má na starost? A jak spolu fungujete? 

My tři jsme taková nerozlučná trojice i v běžném životě, takže nám to perfektně funguje i na zápasech. Holky jsou pro mě na každém zápase velká podpora, tudíž si tvoříme příjemné prostředí, kde se nám dobře pořádá. Barča píše už tři sezóny zápis na každém zápase A-týmu a také měla možnost si vyzkoušet psaní na EFT. Musím uznat, že u jejích online zápisů se častokrát pobavím, jak vtipně dokáže danou situaci popsat. Marťa má na starosti časomíru, která je stále jejím nemesisem, ale už to skvěle vychytává.


Byly v sezoně nějaké situace, kdy jste se necítily moc dobře? Něco nefungovalo, tlak od fanoušků či rozhodčích? 

V téhle sezóně bych neřekla, že by nastala nějaká nepříjemná situace. Spíš se to dělo v minulých sezónách, kdy jsme v tom ještě tak trochu plavaly a často nespolupracovala technika. Ústecký florbal má nejlepší fanoušky, takže v každém zápase je úžasná atmosféra, která mě konkrétně povzbuzuje a moderování mě baví o to více.

V září jsme měli EFT, kde sis udělala skvělé jméno a byla jsi nominována i na Superfinále, je to tak? 

Ano, byla to skvělá příležitost se ukázat českému florbalu. Dohodli jsme se, že by naše spolupráce mohla pokračovat. Bohužel na Superfinále jsem se nemohla podílet kvůli školním povinnostem. Příležitost ukázat mé zlepšení v moderování mi nabídla nominace na EFT v Karlových Varech, takže má příprava bude směřovat tam.

Jak se těšíš na následující sezonu a uvidíme vaše trio opět pospolu? 

Cítím v kostech, že následující sezóna bude fakt nářez, takže už se nemůžu dočkat, až se odstartuje Pohár českého florbalu, abychom se naladily na ligu. Samozřejmě naše trio bude na svých značkách. :)

Autor: Jiří Horák