Už se nemůžu dočkat, až se s klukama zase proběhnu po hřišti a až si zahrajeme na domácí Slunetě, říká Jakub Kolstrunk.

Do mužského áčka se vrací staronová posila v podobě Jakuba Kolstrunka, který poslední čtyři roky působil ve Spartě. Jak se těší na svůj návrat a na jaké momenty ze své kariéry vzpomíná nejraději?

239_20230530_104322.jpg

Jakube, co vás přimělo k návratu do ústeckého týmu?

K návratu mě přimělo několik faktorů, nejdůležitějším aspektem bylo asi dojíždění, které jsem musel absolvovat na porci tréninků na Spartu. Dále s tím spojená nějaká „role v týmu“, neměl jsem už úplně jistou pozici v jeho základu a také vzhledem k pracovním povinnostem v Ústí jsem nemohl dávat florbalu na Spartě 120%, což je potřeba. Samozřejmě v tom hrála roli i vazba na ústecký florbal a kamarády, které v nynějším týmu mám a znám od mládí.

Jak se na svůj návrat těšíte? Máte nějaká očekávání?

Na návrat se těším moc, samozřejmě teď je období, které není pro všechny příjemné, a to letní příprava, ale už se nemůžu dočkat, až se s klukama zase proběhnu po hřišti a až si zahrajeme na domácí Slunetě. Očekávání nějaká samozřejmě jsou, jak od trenérů, spoluhráčů, tak hlavně ode mě samotného, ale snažím se s tím pracovat mírně a co nejlépe se na nadcházející sezonu připravit.

Jaké zkušenosti jste po dobu působení mimo Ústí stihl nasbírat?

Myslím, že čtyři roky na Spartě mi daly hodně. Sparta mi zařídila možnost vyzkoušet si zahraniční stáž ve finském týmu EraViikingit, v době covidu jsem byl pak na stáži ve švédském týmu IBK Gamla Stan a zúčastnil se za tu dobu několika reprezentačních akcí a srazů včetně kvalifikace na MS, takže věřím, že jsem za ty roky nějaké zkušenosti nasbíral, ať už od zkušených spoluhráčů ve Spartě nebo v jiných štacích.

Jak se vám hrálo za Acema Sparta? Byl jste spokojený? Jaký tam byl kolektiv?

Samozřejmě o Spartě nemůžu mluvit jinak než pozitivně. Prostředí, které Sparta vytváří je ve florbalovém rybníčku na víceméně profesionální úrovni a hrálo se mi dobře. První dvě sezóny se mi hrálo asi nejlépe, poslední dvě sezony byly z mé strany už slabší, a to vzhledem k pracovnímu vytížení a dojíždění. Ale obecně jsem byl s působením velmi spokojený, potkal jsem tam skvělé lidi a parťáky na celý život. Na kolektiv jsem si nikdy nemohl stěžovat, byly jsme super parta, na kterou budu vždycky vzpomínat jen v tom nejlepším.

Na jaké momenty ze své celé kariéry vzpomínáte nejraději? Co vás herně nejvíce posunulo?

Rád vzpomínám na všechny momenty v kariéře, člověka posouvají velká vítězství, ale hlavně velké porážky. Nejlépe se mi vzpomíná samozřejmě na ústecké postupy (do extraligy juniorů a poté do Superligy mužů), ale také na play-off série v Superlize, které jsem hrál poprvé. Herně mě samozřejmě posunula také nahlídnutí do reprezentačního kádru a každodenní sledování top hráčů v republice.

Bude pro vás velkou změnou, že místo superligy budete nyní působit v 1. lize?

Určitě mám nějaká očekávání a vím, že kvalita Superligy a 1. ligy je jiná. Nicméně jinak to samozřejmě vypadá z hlediště a pak na hřišti. Změna to určitě bude, ale teprve uvidíme, jak veliká. 

Sledoval jste výkony Ústí, i když jste působil jinde?

Ústí jsem sledoval celé ty čtyři roky, vždycky jsem tu měl kamarády a často jsem s nimi byl i v osobním kontaktu, takže jsem zápasy sledoval a držel palce!

V Ústí jste býval jedním z nejproduktivnějších hráčů. Myslíte si, že váš návrat bude motivací pro ostatní hráče a povzbudí je to ještě k lepším výkonům v nadcházející sezoně?

V Ústí je jako každý rok celkem mladý tým a budu patřit určitě k nejstarším hráčům v týmu, tudíž věřím, že nějakým způsobem můžeme společně kluky motivovat. Ve finále je to ale na každém, jak dobře se v létě připraví.

Jakým způsobem bude probíhat vaše letní příprava?

Letní přípravu absolvuji normálně společnou s týmem v posilovně, na ovále a oblíbeném střížáku a pak samozřejmě v pozdější části také v hale. Ke klasickým tréninkům budu mít asi týdně pár posiloven a tréninků v hale navíc, abych se co nejlépe připravil na sezónu.

Jaké máte osobní cíle do sezony 2023/2024?

Chci být v co nejlepší možné fyzické kondici po celou sezonu, zdravý a být co nejvíce prospěšný pro tým, jak v kabině, tak na hřišti.