,,V letní přípravě jsme udělali pár změn," prozrazuje Jakub Koník

Rozhovor o letní přípravě a dalších plánech s asistentem trenéra Jakubem Koníkem.

104_20220802_110347.jpg

Ahoj Kubo, jak probíhá letní příprava?

Letní příprava probíhá dle předem připraveného plánu, pod taktovkou Davida Merty, který na všechno dohlíží. Je na většině tréninků a má přehled o všech hráčích. Součástí letní přípravy je i fyzické testování hráčů.

Jsou nějaké změny oproti minulým letům?

Tréninky jsou zaměřeny na vytrvalostní dovednosti, pak přecházíme postupně do rychlosti. Momentálně jsme ve již fázi rychlosti. Oproti minulým letním přípravám jsme letos více na hokejce. Místo tradičního volna ,,bez hokejek’' jsme letos upřednostnili herní tréninky v hale, ale také na novém venkovním hřišti, které je pro hráče velkým zpestřením.

Fanouškům neuteklo ani to, že některé opory se rozhodly zkusit štěstí v superlize, jak to s kádrem vypadá?

Před sezonou nám bohužel odešlo několik klíčových hráčů do superligy. Například Honza Peška, Vašek Vavruška a Marek Netopilík, kteří odešli do České Lípy. Dále také Radek Kužel, který přestoupil do SKV a Láďa Trčka do FBC Liberec. I přesto je zachována kostra týmu z našich odchovanců, díky kterým jsme schopni poskládat kvalitní tým.


Uvidíme nějaké nové tváře v kabině?

V letní přípravě se k nám připojilo několik hráčů na zkoušku, kteří přišli zabojovat o místo v sestavě. Uvidíme, jak si tedy povedou a kdo se k nám nakonec připojí, ještě není známo. Jako první to bude vědět kabina.

Autor: Jiří Horák