Florbal Ústí
FbC PlzeňÚstí
1:6(0:2,1:1,0:3)
so 18. 2. 2023 18:00 @ MSH Plzeň III (Lokomotiva III), 1. liga mužů, 26. kolo

V posledním kole ligy ještě není rozhodnuto o všech zástupcích v play-off, nejistou pozici má i sobotní ústecký soupeř FBC Plzeň

Základní část končí a některé týmy si již připravují hrací plán na play-off, většina týmů však potřebuje v posledním kole vyhrát. Plzeň se nachází na osmé pozici, ze které budou muset hrát předkolo. Ústí už má jisté druhé místo a připravuje se na blížící se play-off. První vzájemný zápas sehráli týmy v září v prvním kole, kdy se Plzni povedlo ukořistit bod.

Florbal Ústí 5:4p FBC Plzeň

Celý zápas se oba týmy naháněly a chtěly urvat všechny body. Ústí se jako první dostalo do vedení, to ale ztratilo začátkem třetí třetiny, když Čermák neproměnil nájezd, poté Winter naklonil misku váh na plzeňskou stranu. Sedm minut před koncem srovnalo Ústí zápas. V samostatných nájezdech se prosadili Pšenička s Kopičem, Tadeáš Dittrich chytil všechny nájezdy soupeře.

FBC Plzeň

Plzeň si ve své premiérové sezoně zajistila předkolo a pokud vyhraje nad Ústím, tak má šanci se zajistit play-off i bez předkola. Na co může být Plzeň pyšná jsou oslabení, s 82% úspěšností patří ke špičce ligy. V posledním kole prohrála Plzeň s Bulldogs Brno 1:8. Doma se ale Plzni daří, na domácí palubovce jsou plzeňští hráči druzí nejlepší v lize, body sebrali Hattricku, Kladnu i Bulldogs. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Václav Zábran se 30 kanadskými body.

Ústí postoupilo do play-off z druhého místa a může si vybírat svého soupeře do čtvrtfinále, Plzeň by mohla být jedním z potenciálních soupeřů. Florbal Ústí kraluje přesilovkám s 39% úspěšností, ale pořád musí zapracovat na oslabení, ve kterém mají pouze 59 % úspěšnost. V posledním kole nabídlo na domácí palubovce přestřelku s Aligátory. Nejproduktivnějším hráčem zůstává Tomáš Pšenička s 46 body.

Ústí odehraje tuto sobotu poslední zápas základní části. Další víkend bude čekat, jak se vyvrbí situace v předkole a ve středu 1.3. přijde na řadu výběr soupeře.

Autor: Dominik Hrabě