ÚstíFbC Plzeň
5:4 sam. náj.(2:1,1:2,1:1)
ne 4. 9. 2022 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 1. kolo

V urputné bitvě zvládlo Ústí nájezdovou loterii, čímž porazilo Plzeň 5:4pn.

Druhá nejvyšší florbalová liga začala již minulý týden, kdy v prvním kole vyzvalo Ústí nováčka ligy FBC Plzeň. Ústí si do zápasu stáhlo 5 hráčů ze superligy, kteří do ústeckého týmu mají střídavé starty. Plzeň statečně odolávala nabývajícímu tlaku z ústecké strany až tak, že v polovině třetí třetiny vedla o branku. Ústí nakonec zápas vyrovnalo a v nájezdech proměnilo všechny své pokusy, čímž vyhrálo 2:0 v této disciplíně.

Florbal Ústí - FbC Plzeň 5:4pn

branky: 13. Martin Čermák, 14. Albert Kouba, 35. Jan Peška, 54. Ondřej Kopič, N Tomáš Pšenička - 19. David Kozelka, 30. David Kozelka, 36. Josef Tomášek, 48. Jiří Winter; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 235; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 20 - Martin Bezděk 45; po třetinách: 2:1, 1:2, 1:1, 0:0

Prvních deset minut ukázalo, že hráči ze superligy se potřebují ještě trošku sehrát, což se postupem zápasu potvrdilo. Plzeň naopak perfektně splňovala svůj herní plán a dostávala brankáře Tadeáše Dittricha pod tlak. Nakonec to ale byli domácí, kteří se dostali do vedení. Martin Čermák zachytil přihrávku soupeře a ze středu zamířil přímo k levé tyči Bezděkovy branky. I druhá akvizice ze superligy nenechala na svoji první trefu dlouho čekat, když se ve 14. minutě prosadil po krásném sólíčku Albert Kouba. Čisté konto udržel Dittrich do 19. minuty, kdy ho propálil nechytatelně do levého horního rohu Kozelka.

30 sekund po startu druhé periody vyloučili rozhodčí Tabuera z plzeňského celku za sekání. Ústí vystřídalo dvě přesilovkové pětice, ani jedna však nedokázala najít recept na plzeňskou čtveřici. Ve 30. minutě se povedlo Plzni srovnat skóre zápasu, když se po rychlém přechodu zpoza vlastní branky dostala až před Dittricha, kde stál Kozelka a ten umístil míček mezi tři tyče. Těsně po 12. minutě mělo Ústí několik dobrých šancí, v té největší se objevil Sattler, ale byl příliš blízko brankáři, aby ho dokázal překonat. O dvě minuty později se domácí dostali do vedení, když Horn velmi zkušeně našel Pešku a ten ze vzduchu umístil míček za záda Bezděka. Vedení nevydrželo ani minutu a bylo opět vyrovnáno, Tomášek se zjevil sám před brankou a zakončil nekompromisně k tyči.

Poslední část začala velmi nadějně, protože Dittrich výborně našel dlouhým výhozem Pešku, který byl faulován a vybojoval tím trestné střílení. K míčku se postavil Martin Čermák, toho ale brankář vychytal a skóre zůstalo beze změny. O tři minuty později nastala velmi nepříjemná chvíle, když se Plzeň poprvé v utkání dostala do vedení. Vedení jim vydrželo šest minut. Ústí srovnalo na 4:4, když se nejlépe před brankou zorientoval Kopič a propasíroval míček pod rukou plzeňského brankáře.

Prodloužení nenabídlo moc aktivní florbal. Míček drželi domácí, ale nedostali se do žádné šance. Naopak z jediného držení míčku se dostala Plzeň do velké příležitosti. Vít Malý běžel sám na Dittricha, ten ho ale pravačkou vychytal a tím poslal zápas do samostatných nájezdů. V nájezdech se ukázali zkušenosti ústeckého týmu, oba hráči trestné střílení proměnili, naopak ústecký brankář oba nájezdy plzeňských hráčů zneškodnil a Ústí si zapsalo první dva body do tabulky.

Druhé utkání čeká Ústí v neděli 11.9. proti druhému nováčkovi ligy Butchis.

Autor: Dominik Hrabě