Florbal Ústí
ÚstíBulldogs
6:4(0:3,3:1,3:0)
so 17. 12. 2022 18:30 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 19. kolo

Velký obrat zařídil Florbalu Ústí svátky strávené na druhém místě, s Bulldogs vítězí 6:4

Zápas jako z románu, hlavní hrdinové v ústeckých dresech byli na kolenou, našli však svoji vnitřní sílu a zdánlivě ztracený zápas dokázali otočit z 0:4 na 6:4. V zápase se ukázkovým nájezdem blýskl hráč zápasu Pavel Vlček.

Florbal Ústí - Bulldogs Brno 6:4

branky: 23. Vít Pavelka, 32. Albert Kouba, 35. Jakub Fuchsig, 43. Pavel Vlček, 56. Vladimír Trčka, 58. Tomáš Pšenička - 3. Filip Sedmera, 12. Jan Černovický, 19. Lukáš Mráz, 21. Martin Svatoň; rozhodčí: Tomáš Novák - Lukáš Procházka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 209; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 21 - Matěj Faltus 24; po třetinách: 0:3, 3:1, 3:0

Zápas nezačal pro domácí ideálně, soupeř se ve třetí minutě dostal do úniku a první šancí zápasu se dostal do vedení. O minutu později mohlo být ještě hůř, brněnský útočník však neprostřelil Hraběho z bezprostřední blízkosti. Nakonec se Bulldogs dostali do vedení o dvě branky, když Šedivý ztratil míček a Černovický se z výběhu nemýlil. Třetí brněnskou branku vstřelil po individuální akci Lukáš Mráz.

Začátek třetiny navázal na výsledek té první, míček v rohu uskočil Kubovi Fuchsigovi, Svatoň ho převzal a z vytočení se prosadil střelou k levé tyči. První branku zaznamenali i domácí, Pavelka si vyměnil míček se Sattlerem a nekompromisně zavěsil pod břevno. Od této chvíle zakončovali pouze domácí. Druhou ústeckou branku přidal střelou téměř z poloviny hřiště Albert Kouba. Na rozdíl jedné branky se dostalo Ústí po brance v přesilové hře, Jakub Fuchsig si vyměnil míček s Danem Semerádem a střelou z první nedal brankáři šanci, 3:4.

Ve třetí minutě se před branku natlačil Semerád, ten byl soupeřem přeseknut a vysloužil si tím trestné střílení. K nájezdu se dlouho nikdo nehlásil, odvahu nakonec sebral Pavel Vlček. Před brankářem nespočetněkrát zamíchal míčkem, a nakonec našel místo mezi nohama brankáře. Opatrnou pasáž obou týmu zlomil brankou ze standartní situace Trčka. Buldoci šli tři minuty před koncem zápasu do šesti, hned po dvaceti sekundách však obdrželi gól do prázdné. Brno se v šesti dostalo do dvou velkých šancí, první ze středu zpacifikoval Hrabě. Druhá šance skončila míčkem v síti, rozhodčí však následně branku neuznal. Ústí zápas zvládlo a vyhrálo 6:4.

Ústí si poradilo s Buldoky, čímž od nich odskočilo o sedm bodů. Již v novém roce čeká florbal Ústí další zkouška, souboj se třetím Hattrickem je na plánu 8.1. v brněnské hale.

Autor: Dominik Hrabě