Florbal ÚstíFbc Hradec Králove
0:5
st 31. 8. 2022 19:30 @ Sluneta, Pohár Českého florbalu

Velký vykřičník před úvodem sezony, Ústí prohrává s Hradcem Králové 0:5

Základní skupiny Poháru Českého Florbalu se dostaly do svého konce. Ve skupině B se v posledním kole utkali Black Angels s Českou Lípou o první příčku, a domácí Florbal Ústí s Hradcem Králové. Ústí do zápasu nevstoupilo ideálně a Hradec držel otěže zápasu. Domácí nakonec skončili bez branky a dostali pět banánů.

Florbal Ústí - FBC Hradec Králové 0:5

branky: 17. Milan Koubek, 18. Adam Hušek, 28. Michal Rolín, 53. Vít Heger, 54. Max Kuštan; rozhodčí: Jan Brejcha - Petr Herman; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 152; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 30 - Ondřej Bárta 33; po třetinách: 0:2, 0:1, 0:2

Zápas byl hned od začátku v režii hostů, ti se do první brankové pozice dostali již ve třetí minutě, kdy z velkého brankoviště mohli překonat ležícího Dittricha, ale netrefili branku. Ústí se nemohlo dostat do šance, v první velké šanci se objevil Zeman, ten ale ze středu neumístil míček mezi tři tyče. Další velký moment zaznamenal Dittrich, když v osmé minutě zlikvidoval střelu i dorážku hradeckých hráčů. Skóre zápasu mohl otevřít Pavel Vlček, který se ocitl sám před okrytou brankou, míček však neumístil ideálně a brankář ho vychytal. Brankový účet nakonec otevřel Hradec v 17. minutě. O minutu později navýšili hosté vedení o dvě branky a začali se stahovat mračna. Poslední dvě minuty třetiny hráli domácí přesilovku, pár pokusů si připsali, ale síť nerozvlnili.

Ve třetí minutě druhé části dostali domácí možnost volného úderu. Míček si postavil Vojtěch Esterka, vyměnil si ho s Dane Semerádem, který vystřelil. Odražený míček dorážel Pavel Vlček a trefil tyč. V sedmé minutě se k rozehře postavil barvoslepý Vít Pavelka, jenž nerozpoznal barvu soupeřovo dresu, přihrál mu a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil, 0:3. Domácí se sice k šancím dostali, ale gólman hostů si vzal o marťánka navíc a zastavil všechny ústecké útoky.

Vedení o tři branky Hradci nestačilo a stále bušil do ústeckých dveří. Highlight poslední třetiny byl zákrok Tadeáše Dittricha, který zneškodnil šanci 2 na 0, která mohla nadobro zakopat ústecké naděje. Velkou šanci v podobě nájezdu dostalo Ústí v polovině poslední části, na středový kruh se postavil kapitán Vojtěch Esterka. Rychlou kličkou se snažil obejít hradeckého brankáře, ten však střelu zastavil a podržel si své čisté konto. O necelou minutu později rozhodli hosté utkání, kdy vstřelili dvě slepené branky a ukončili ústecké naděje.

Ústí v poháru bude pokračovat, soupeř a datum není ještě znám. První ligové utkání čeká ústecké hráče již tuto neděli 4.9. od 17:00 na SH Sluneta!

Autor: Dominik Hrabě