Vojta Semerád přerušuje kariéru

Vojto díky! Vojta Semerád se rozhodl přerušit svou kariéru. Co mu bude chybět nejvíce a na co bude vzpomínat? Přečtěte si s ním rozhovor!

443_20240528_100641.jpg

Vojto, na předsezonní schůzce s “A” týmem jsi oznámil, že přerušuješ kariéru. Jak těžké bylo oznámit klukům, že končíš?

Jednoduché to určitě nebylo. Pomohla delší pauza po sezoně, kdy jsem měl dost času a klidu si rozhodnutí promyslet a zároveň se i smířit s tím, že už v příští sezoně pokračovat nebudu.

Jaké jsou důvody tvého rozhodnutí?

Jednoduše jsem musel změnit priority a na florbal už nezbývá čas. V září bych rád dokončil vysokou školu a začátek mojí pracovní kariéry bude dost možná v Praze. Pokud bude možnost, chtěli bychom s přítelkyní také vyjet na pár měsíců pracovat do zahraničí.

Už loni jsi váhal, zda do sezony naskočit, přesto jsi naskočil. Nebyla možnost zopakovat tuto variantu?

Jak říkáš, už poslední sezóna byla náročnější. Její první půlka mi naznačila, kam to asi po sezoně bude směřovat. Nedával jsem florbalu tolik času a pozornosti jako předešlou sezónu, výkony nebyly ideální a s tím odešla i nějaká ta radost ze hry. Druhá polovina sezóny už byla super a play-off jsem si fakt užíval. Každopádně jsem si uvědomil, že když nás ten florbal má bavit, nakonec z něj všichni musíme mít radost.


Na co nejvíce budeš vzpomínat a co ti bude chybět?

Řekl bych, že na ty fajn florbalové momenty a zážitky vzpomínáme všichni tak průběžně, takže to žádná změna nebude. Máme jich všichni za ty roky spoustu a připomínáme si, proč nás ten sport baví. Troufnu si říct, že zápasy někde u Ostravy tam každopádně nepatří. Chybět mi bude rozhodně parta. Jsem rád, že jsem poslední sezónu strávil jak s kluky, se kterými jsem hrál od mládežnických kategorií, tak s mlaďochy, kteří mi ukázali, jak rychle se florbal posouvá. Každopádně věřím, že se nějak budeme setkávat i dál.

Vojto, moc ti děkujeme za vše, co jsi pro klub udělal a odehrál. Přejeme ti mnoho úspěchů v tvé další cestě! Zde ti nechám prostor pro nějaké vyjádření pro fanoušky, hráče, trenéry…

Tak samozřejmě bych chtěl poděkovat všem mým trenérům i spoluhráčům za společné momenty ať už na hřišti, nebo mimo něj. Co se týče fanoušků, tak ty máme jednoznačně nejlepší v celé republice. Myslím, že následující sezóna bude zas o něco lepší než ta letošní, takže se mají na co těšit a doufám, že budou chodit ještě ve větším počtu. Klub i hráči si to za svoji práci každopádně zaslouží.

Autor: Jiří Horák