Volba na čtvrtfinálového soupeře padla na Znojmo!

Výběr soupeřů je za námi. Ústečtí mohli volit mezi Hradcem Králové a Znojmem. Volba kabiny nakonec ukázala na Znojmo.

400_20240228_215743.jpg

Čtvrtfinálová osmička pro play-off 1. ligy mužů byla známa dnes po 20. hodině, kdy v přímém souboji o poslední místo v play-off vyhráli Gullivers Brno nad Českými Budějovicemi. Nic tedy nebránilo zahájení výběru soupeřů pro čtvrtfinále.

Jako první si volili Kanonýři z Kladna jako vítězové základní části. Na výběr měli: Chomutov, Hradec Králové, Gullivers Brno a Znojmo. Volba kladenských padla na Gullivery. Následně si vybírali Bulldoci z Brna a jejich výběr Chomutova moc nepotěšil ani naše fanoušky, ani hráče v kabině, kteří se těšili na severočeské derby.

Ústečtí měli 2 možnosti, a to Hradec Králové nebo Znojmo. Trenér David Stummer nechal rozhodnout kabinu, která demokraticky zvolila Znojmo. Vzájemné zápasy v základní části dopadly ve prospěch Florbalu Ústí. Nejprve jsme ve Znojmě vyhráli v prodloužení 4:3 a na domácí palubovce Znojmo přehráli 6:1.


„Chtěli jsme severočeské derby, ale ve čtvrtfinále se ho nedočkáme. Znojmo byla týmová volba, jelikož jsme měli indicie, že Chomutov nebude k mání. To se také potvrdilo. Těšíme se na atraktivní sérii s kvalitním soupeřem,“
uvedl trenér David Stummer.

První čtvrtfinále je na programu tuto sobotu netradičně v městské hale v Teplicích od 18 hodin. Hned v neděli se utkáme se Znojmem na Slunetě od 12 hodin. Poté se série přesune do Znojma.

Čtvrtfinále play-off 1. ligy mužů

Kanonýři Kladno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers
Bulldogs Brno – DDQ Florbal Chomutov
Florbal Ústí – TJ Znojmo LAUFEN CZ
Goldea PANTHERS OTROKOVICE – FbC Respect Hradec Králové

Semifinále play-off 1. ligy mužů

Kladno/ Gullivers - Otrokovice/Hradec Králové
Bulldogs Brno/Chomutov - Florbal Ústí/Znojmo

Uvidíme vytoužené derby v semifinále? To napoví úvodní víkend, který startuje už tuto sobotu!


Autor: Jiří Horák