ÚstíTatran
5:6(0:4,2:0,3:2)
st 6. 12. 2023 19:30 @ SC SLUNETA Ústí n/L, Pohár, 7. kolo

Výborných 40 minut na mistra nestačilo, Ústí po prohře 5:6 vypadává z poháru

Ústecký florbal mohl zažít velké překvapení. Florbal Ústí dokázalo 40 minut být více než vyrovnaným soupeřem mistrovskému Tatranu. Gólové manko z první třetiny však domácí nedokázali smazat a o jednu branku prohráli.

Začátek první třetiny nedokázali domácí hráči zachytit a přílišný respekt je dostal do pozice, kdy 12 minut Ústí bránilo a nedokázalo zachytit tempo Tatranu. Brankový účet otevřel po dobré akci Jakub Kolísko. Tímto gólem odstartoval pět minut hrůzy. Po chybě Horna se dostal Tatran do útoku a Kreysa šanci využil a navýšil vedení svého týmu. O minutu později přidal druhou branku v zápase Kolísko a o další střídání později využil chyb v rozehře Čermák. Ústí do šaten odcházelo za stavu 0:4.

Do druhé třetiny vlétlo jiné Ústí. Tatran najednou nestíhal tempo zápasu. Odměnou pro domácí byla první branka. Vondruška unikl obraně a zakončil přímo do víka. Domácí pokračovalo v nastoleném tempu a vybojovalo přesilovku, kterou využil Horn. Ústí vyhrálo druhou třetinu 2:0.

V posledních dvaceti minutách zažila ústecká Sluneta reklamu na florbal. Přes 400 diváků hnalo každou minutou domácí za vyrovnáním. Ztížila to pátá branka Tatranu, na tu ale zareagoval po 14 sekundách Kolstrunk. Ve 43. minutě se dostalo Ústí po brance Kužela do jednobrankového trháku. Po nešťastném odrazu od Poláka se ale Střešovice dostaly opět do dvoubrankového vedení. Naděje na postup oživil pátou brankou Vondruška. I přes velký tlak a mnoho šancí nedokázalo Ústí připsat šestý zářez a vypadává v osmifinále poháru.