Související zápasy

Výbuch v poslední třetině stál Ústí postup, sérii rozhodne úterní duel

Florbal Ústí vstoupilo do víkendu s náskokem dvou výher. V sobotním utkání si Ústí další výhru nezapsalo. Kladno zápas přelomilo na svoji stranu ve druhé třetině a ústečtí hráči už nestihli zareagovat. Nedělní zápas už vypadal rozhodnut, Ústí drželo kladenský útok na uzdě a do poslední dvacetiminutovky vstoupilo s náskokem tří branek. Domácí však přidali na obrátkách a po deseti minutách dorovnali, zápas nakonec vyhrálo Kladno 6:3.

Kanonýři Kladno 7:3 Florbal Ústí

Sobotní utkání začalo od obou týmů takticky, oba týmy si uvědomovaly důležitost utkání a vážily si míčku. Jako první šlo do vedení Ústí, Esterka se dostal k odraženému míčku a zavěsil ho pod břevno. Kladno se k odpovědi dostalo v 17. minutě, Horn vyslal soupeře do přečíslení, z toho se prosadil Spurný. Domácím se podařilo vstřelil ještě jednu branku, tu ale rozhodčí neuznal kvůli faulu.

Druhá třetina se Ústí nevyvedla. Přizpůsobilo se hře soupeře, z toho Kladno těžilo. Druhou branku Kladna vstřelil do prázdné branky Tomáš Chroust. V polovině utkání odskočilo Kladno o dvě branky, čtvrtou branku přidal ve 31. minutě po individuální akci Janda. Ústí si po čtvrté obdržené brance vzalo time-out a následně se prosadil Esterka. Kladenský nápor nezastavil a Novák navýšil vedení domácích.

Ústecký výkon se ve třetí periodě zlepšil. Ústečtí hráči dostali Kladno pod tlak, kontaktní branka přišla až tři minuty před koncem zápasu. Kladno se poté dvakrát prosadilo do prázdné branky a sobotní utkání vyhrálo.

Kanonýři Kladno 6:3 Florbal Ústí

Oba týmy se v první třetině dostaly do šancí, jako první se v utkání prosadil Dan Semerád, který využil přečíslení již ve čtvrté minutě zápasu. O minutu později byl vyloučen ústecký Kouba za nedovolenou vzdálenost. Kladno v přesilovce vystřelilo dvakrát na bránu, obě střely skončili na brankáři. Ústí se podařilo udržet vedení a do šatny odcházelo s náskokem jedné branky.

Ve druhé třetině sehrály oba týmy opatrnou partii. Diváci viděli pouze pět střel od každého týmu. Kladno svůj brankový účet neotevřelo, ale dvakrát trefilo tyč. Ústí naopak své vedení navýšilo. Nejdříve se prosadil svojí druhou brankou Semerád, ve 27. minutě se prosadil Tomáš Pšenička střelou na přední tyč.

Třetí třetina začala pro Ústí jako z hororu. Kladno na soupeře vlétlo a po minutě vstřelilo první branku v utkání. Hůř mohlo být už ve čtvrté minutě, kdy se Bohuslávek dostal k míčku a stál tváři v tvář Hraběti, ten mu ale druhou branku nepustil. O minutu později se však Bohuslávek z podobné situace prosadil. V 50. minutě vyrovnal střelou na přední tyč Spurný, načež si Ústí vyžádalo oddechový čas. Obraz hry se vyrovnal, nakonec to byli ale domácí, kteří dali čtvrtý gól. Ve hře v šesti mělo Ústí dobrou šanci, střelu Semeráda chytil Ponomarev. Kladno potvrdilo vítězství brankou do prázdné a následným gólem deset sekund před koncem.

Rozhodující páté utkání odehraje Ústí s Kladnem v úterý od 18:00 na Slunetě

Autor: Dominik Hrabě