ÚstíKanonýři
4:5(1:2,0:0,3:3)
so 28. 1. 2023 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 23. kolo

Vyrovnaný zápas zvrátilo Kladno v poslední třetině, Ústí doma prohrálo 4:5

Ústí se těžce dostávalo do šancí přes kladenský blok. Kladnu se povedlo vstřelit dvě branky z náhozu, z těchto branek těžili až do 43. minuty, kdy přidali ve dvou minutách dva góly. Ústí jako polito živou vodou ještě srovnalo díky třem brankám ve třech minutách. Nakonec rozhodl jeden odskok kladenského útočníka v 57. minutě.

Opatrný start z obou stran sledovali diváci na Slunetě. První střelu na branku v zápase vyslal Novák, když se zpoza branky narval na střed, ale neměl prostor pro prostřelení Hraběho. Fišerovi se taky nepodařilo změnit skóre, nakonec to byl Novák, který rozvlnil síť ústecké branky. Ústí se chtělo rychle prosadit, ale Kladno si připsalo několik bloků. Nakonec se to povedlo Danu Semerádovi, který se prosadil střelou nad nohu brankáře. Minutu do konce první části převzalo Kladno iniciativu a díky šťastnému odrazu od Fuchsiga zapsali druhou branku v zápase.

Druhá třetina nenabídla žádnou branku. Diváci ale mohli sledovat dvě přesilové hry, v ani jedné se však týmy nedostali do 100% šancí a spíše obstřelovali branku soupeře.

Začátek poslední dvacetiminutovky hrubě nevyšel domácím. Nejdříve ztratil Esterka míček z posledního hráče a Veselý jeho minelu potrestal, poté se s velkou dávkou štěstí povedlo prosadit Novákovi a na světelné tabuli najednou svítilo skóre 1:4. Na čtvrtou kladenskou branku zareagoval Martin Fuchsig a snížil ústecké manko. O tři minuty později se granátem ze vzduchu prosadil Vojtěch Semerád, který dokázal v 51. minutě srovnat. Vyrovnáním si Ústí ale přestalo vytvářet gólovky a bylo to Kladno, které dobře sehrálo situaci 4na4, kdy si Chroust odskočil na středu do volného prostoru a trefil volný prostor u levé tyče Hraběho. Ve hře 6na5 si Ústí pár šancí vytvořilo, ale žádná z nich nenašla potřebný prostor.

Ústí se i přes prohru stále drží na druhém místě tabulky s náskokem osmi bodů. K jistotě druhého místa stačí Ústí jeden bod. Příležitost dostanou již 4.2. proti Gullivers Brno.

Autor: Hrabě