Novým ústeckým sponzorem na sportovní vybavení se stává obchod Sportagon, výhradně prodávající značky Mizuno, Fatpipe a Blindasve.
Na mezinárodním turnaji Ostrava Cup 2025, který patří k největším ve střední Evropě, nechyběli ani čtyři zástupci našeho klubu – Tereza Doubravová, Jan Novák, Tadeáš Purkard a Jan Bendlmajer. V dresu krajských výběrů reprezentovali Ústecký kraj, a to velmi úspěšně – obě družstva si z turnaje odvážejí bronzové medaile.
Výběrový dívčí tým měl před turnajem minimum společné herní zkušenosti, přesto dokázal velké věci.
„Vzhledem k tomu, že náš výběrový tým spolu zatím odehrál pouze jeden turnaj, tak se ještě poznáváme. Ale myslím si, že v Ostravě už jsme dokázaly hrát více jako tým,“ říká Tereza Doubravová.
Začátek turnaje byl těžký – jediná výhra ve třech úvodních zápasech znamenala, že pokud chtěly pomýšlet na medaili, musely zabrat.
„Musely jsme vyhrát oba poslední zápasy skupiny, abychom se dostaly do boje o medaile. To se nám po skvělých zápasech a zlepšené hře nakonec povedlo.“
Za nejsilnější moment považuje Terka dramatický souboj o bronz:
„Nejtěžší byl zápas o 3. místo. Narazily jsme na tým, který nás ve skupině porazil 4:2. Nechtěly jsme odjet bez medaile, takže jsme tým Židenic tentokrát po skvělém výkonu porazily 4:3 po nájezdech.“
Z turnaje si kromě medaile odváží i cenné lekce:
„Do další sezony bych chtěla určitě předat podporu, která v našem týmu byla. Myslím, že nás vzájemná podpora na hřišti dovedla tak daleko a chtěla bych to přenést i do našeho klubu.“
Brankář Jan Novák patřil k tahounům chlapeckého výběru a především jeho výkon ve čtvrtfinále pomohl týmu k medailové naději.
„Podržel jsem svůj tým ve čtvrtfinále, obzvláště v posledních minutách. Získání bronzové medaile je pro mě velký úspěch,“ hodnotí svůj výkon.
Zkušenosti z turnaje považuje za neocenitelné:
„Bavilo mě, že jsme mohli hrát proti týmům z druhé strany republiky a vidět jejich herní styl.“
Nejtěžší zápas?
„Semifinále proti Torpédu Havířov. Byl to hodně vyrovnaný a intenzivní zápas.“
A co mimo florbal?
„Mezi zápasy nebylo moc času na poznání města nebo další aktivity, stihli jsme pouze zoo.“
Autor: Jiří Horák