ŠtířiÚstí
4:7(1:3,1:1,2:3)
ne 22. 1. 2023 16:00 @ SH České Budějovice, 1. liga mužů, 22. kolo

Základní část se blíží do finiše, pět kol před koncem vyzve Ústí páté České Budějovice

Ústí si bude chtít zlepšit chuť po prohře s TROOPERS, nebude to však mít zadarmo. Na druhé straně bude stát pátý tým soutěže, FBC Štíři České Budějovice. Již úvodní zápas skončil remízou a následnou výhru v prodloužení pojistil Jan Peška.

Florbal Ústí 6:5p FBC Štíři České Budějovice

Ústí si vzalo v první polovině zápasu vedení 5:2, za čtyři minuty se však brankový rozdíl zmenšil na rozdíl jedné branky. Budějovicím se ještě povedlo v poslední třetině vyrovnat, a tak se muselo jít do prodloužení, ve kterém si vzal míček Jan Peška a individuální akcí rozhodl o vítězství domácích.

FBC Štíři České Budějovice

Štíři prožívají jednu z nejúspěšnějších sezon klubu, České Budějovice mají téměř jisté playoff a zároveň ztrácí pouze tři body na třetí Hattrick Brno. Štíři si připsali skalpy týmů jako Gullivers, Kladno i Hattrick. Momentálně drží sérii šesti vítězství v řadě. Mezery má soupeř v oslabení, kde mají třetí nejmenší úspěšnost v lize. Dobré čísla si zapisuje brankář Martin Hanousek, který má úspěšnost 87 % a průměr branek na zápase lehce přes čtyři.

Ústí po důležité výhře nad Hattrickem ztratilo dva body s TROOPERS, náskok na třetí Brno se jim však navýšil na sedm bodů. Stále však schází pět kol a ve hře je bodů 15! Ústí se dokázalo zlepšit v přesilové hře, kdy s úspěšností přes 40 % jsou nejlepší v lize. Oslabení však zůstává ústeckou slabinou. Nejlepším hráčem týmu je Tomáš Pšenička se 40 kanadskými body.

Zápas začíná 22.1. v 16:00 na SH České Budějovice.