ÚstíKanonýři
3:6(0:3,2:2,1:1)
so 13. 1. 2024 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 21. kolo

Zápas kola na ústecké Slunetě, Ústí poměří síly se třetím Kladnem

Oba týmy dokázaly vstoupit do nového roku vítězně, Ústí přetlačilo Hattrick, Kladno porazilo Hradec. Jen jeden z předních týmů ligy však bude po 21. kole v novém roce neporažen. Kladno přijede na ústeckou palubovku po pěti měsících, když v srpnu vyhrálo na Slunetě v rámci poháru. V lize je však úspěšnější Ústí.

Kanonýři Kladno 4:7 Florbal Ústí

První vzájemný duel připsal plný počet bodů na ústeckou stranu. Kanonýři skórovali hned v první minutě. Ústí však nakonec první třetinu jednoznačně vyhrálo. Zápas se lámal v posledních minutách, kdy zvládlo Ústí ubránit kladenský tlak ve hře bez brankáře.

Kanonýři Kladno

Kladno se momentálně nachází na třetím místě se ziskem 40 bodů. Momentálně táhnou Kanonýři šňůru tří výher v řadě, když naposledy porazili Hradec 11:6. Právě vysoké příděly značí kladenský tým v poslední době, za poslední tři zápasy vstřelilo Kladno 28 branek. Celkově je druhé za Brnem se 140 vstřelenými brankami. Do vlastní sítě pustilo 75 míčků, což je řadí na druhé místo za Ústí. Kladno má třetí nejlepší přesilovku a úplně nejlepší oslabení v lize. Nejproduktivnější hráč týmu je Matyáš Bachmaier, který se 46 body je nejproduktivnější hráč ligy.

Ústí ztrácí dva body na první místo, pokud se chce v souboji o první místo udržet, musí v zápase s Kladnem bodovat. Florbal Ústí vyhrálo čtyři zápasy v řadě, do nového roku vstoupilo výhrou 6:5 nad Hattrickem Brno. Ústí sází na obranu, obdrželo 73 branek, což je nejméně v lize a vstřelilo 110 branek, co je až pátý největší počet branek v lize. Ústecký tým má 30% úspěšnost v přesilovce a 76% úspěšnost v oslabení. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 33 body Jakub Kolstrunk.

Zápas začíná v sobotu 13.1. od 20:00 na ústecké Slunetě!