ÚstíKanonýři
0:4(0:2,0:1,0:1)
út 28. 3. 2023 18:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 5. kolo

Zápas o všechno! Rozhodující semifinálový duel sehraje Florbal Ústí před domácím publikem

Dramatické semifinále dojde do svého posledního zápasu, ze kterého vzejde druhý finalista 1. ligy mužů. Ústí nejdříve vyhrálo dva domácí zápas, na půdě Kladna byli úspěšnější domácí Kanonýři. Pátý zápas se bude hrát v úterý od 18:00 na SH Sluneta.

Kanonýři Kladno

V prvním kole si Kladno poradilo s třetími Bulldogs Brno, v semifinále trápí druhé Ústí. Na ústecké palubovce vyhořelo Kladno v zakončení a vstřelilo pouze čtyři branky. Na domácí palubovce předvedli sílu své produktivity, když vstřelili za dva zápasy 13 gólů. V semifinálové sérii si připsal nejvíce bodů Jakub Bohuslávek za 1+5. Kladno vstřelilo proti Ústí 17 branek a 20 inkasovalo. Kladno má 20% úspěšnost přesilovek a 40% úspěšnost oslabení. Ivan Ponomarev si v brance připsal 75% úspěšnost.

Ústí ztratilo své vedení v sérii a na Kladně dvakrát prohrálo. Za stavu 2-2 budou chtít svěřenci Vladimíra Trčky ukončit sérii před domácím publikem, kde vyhrálo 3:2 a 11:2. Na Kladně nezvládlo v každém zápase jednu třetinu, v sobotu nevyšla Ústí druhá třetina, v neděli Ústí ztratilo náskok 3:0 v poslední části. Nejvíce bodů si v semifinále připsalo duo Pšenička-Trčka, ti si připsali deset a devět kanadských bodů. Z pěti oslabení dokázalo Ústí ubránit čtyři, naopak z pěti přesilovek vstřelilo tři branky. Dominik Hrabě si v brance připsal 83% úspěšnost.

Pátý semifinálový zápas začíná v úterý 28.3. od 18:00 na ústecké Slunetě. Přijďte domácí podpořit v postupu do finále!

Autor: Dominik Hrabě