ÚstíSparta
4:3 po prodl.(2:1,0:0,1:2)
so 29. 10. 2022 14:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga žen, 9. kolo

Zápas se Spartou rozhodlo až prodloužení, druhý bod pro Ústí vystřelila Štolbová

V rámci devátého kola 1.ligy žen přivítaly ženy na domácí palubovce pražskou Spartu. Vyrovnané utkání dospělo po šťastném gólu Sparty z poslední minuty až do prodloužení. V něm ale rozhodla z prvního úniku na branku Štolbová a Ústí se mohlo radovat z výhry 4:3.

Florbal Ústí - ACEMA Sparta Praha 4:3p

branky: 6. Petra Bratschaedlová, 16. Eliška Poláková, 43. Klára Mečířová, 62. Vendula Štolbová - 14. Berenika Vrzalová, 43. Berenika Vrzalová, 60. Eliška Vrzalová; rozhodčí: Tereza Trávníčková - Jaroslav Tichý; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 81; zásahy brankářů: Kateřina Kočová 24 - Kateřina Pokorná 28; po třetinách: 2:1, 0:0, 1:2, 1:0

Začátek utkání nebyl hladký a po pilotních střeleckých pokusech na obou stranách se ve třetí minutě přerušovalo. Hostující tým, nevhodně oblečen do barveně identických dresů jako domácí družstvo, se musel odebrat do šatny a na utkání se lépe vybavit. Po delší odmlce se zápas znovu rozběhl a hra pokračovala. Do dobré šance se dostala Hudečková, na druhé straně hřiště musela zakročit Kočová. První pořádnou střelu na branku Sparty vyslala v šesté minutě Bratschaedlová a bylo z toho vedení pro Ústí. Vzápětí se Slunetou ozvala zvonkohra, nejprve trefila tyč Mečířová, následně i hosté. Ve 12. minutě měla možnost navýšit vedení Šímová, vystřelila ale těsně mimo. Sparta dorovnala stav ve 14. minutě, domácí se ale nezalekli a odpověď nalezli poměrně brzo. Štolbová našla úplně osamocenou Polákovou, která s přehledem zavěsila do prázdné branky a po dvou minutách vrátila vedení na stranu Ústí.

I druhá třetina začala nezvykle, a to vyloučením domácích, kteří si nevšimli chybně nastavené časomíry a prodloužili si odpočinek v šatně o několik minut. Oslabení však Ústí i díky Kočové v brance zvládlo bez větších komplikací. Po vyrovnání sil na hřišti přišlo opět dobývání sparťanské branky, ke gólu ale vždy něco chybělo. Ve 25. minutě nevyšla koncovka Mečířové, o sedm minut později Polákové, Štolbové a nakonec i Kociánové, která v 33. minutě znovu orazítkovala tyč. Dvě minuty před koncem měli domácí k dispozici přesilovku, bohužel ale ani z ní gól nevytěžili. I přes převahu Ústí na hřišti tak druhá třetina skončila bez gólu a stav utkání byl stále těsný 2:1.

Poslední dvacetiminutovku musela Sparta zabrat a dokonce se jí podařilo vyrovnat. V 43. minutě svou druhou brankou srovnala Berenika Vrzalová. Hostům však euforie z branky nevydržela dlouho. Z buly utekla Poláková s Mečířovou, která prolomila střelecké neštěstí a po dlouhých devíti sekundách vyrovnaného stavu znovu vrátila Ústí vedení. Tomanová se dostala do pěkné příležitosti ve 46. minutě, ale trefila jen golmanku. V 52. minutě zakončovala pěknou kombinaci Šímová, ale těsně minula branku. Do přečíslení se dostaly i Mrázová s Kubíkovou, i její střela ale mířila příliš vysoko. V 59. minutě si za stavu 3:2 Sparta vyžádala oddechový čas. Na dorovnání v power-play zbylo hostím jen něco okolo půl minuty, přesto dokázali využít chybně rozestaveného obranného bloku a zakrytého výhledu Kočové a padajícím obloučkem si vynutili prodloužení.

V prodloužení se o slovo jako první přihlásila Sparta, která držela míček na svých holích. První minutu prodloužení tak Ústí spíše jen odpalovalo balonky a bránilo. Ze zámku se domácí dostali až díky Štolbové. Ta s odraženým míčkem vyběhla směrem k brance, poté prostřelila blok dvou sparťanských hráček a získala pro Ústí druhý bod za výhru v prodloužení 4:3.