Black AngelsÚstí
5:2(0:1,3:1,2:0)
ne 10. 10. 2021 14:00 @ SH Čakovice, 1. liga žen, 6. kolo

Ženám se zatím bodově nedaří. Juniorky se poprvé představí v sobotu

Ženy mají za sebou šest kol soutěže. Bodově se jim zatím nedaří - zvítězit dokázaly pouze jednou. Přesto mají za sebou několik kvalitních zápasů a s předvedenou hrou mohou být spokojeni. Juniorky vstoupí do akce v sobotu v Kadani.

Ženy
První dva zápasy sehrály ženy na domácí půdě haly Sluneta. Nejprve se utkaly v sobotu s Turnovem. V zápase se především trápily s koncovkou, a přestože si dokázaly vytvořit mnoho nadějných šancí, branky vstřelily pouze dvě. Soupeř naopak s vysokou produktivitou skóroval čtyřikrát a z utkání odešel vítězně 2:4.
V neděli přivítaly ženy svého rivala z Liberce, se kterým se utkaly v poháru s výsledkem 2:4. Nedělní utkání zdobila především obrana domácích hráček, které díky četným ziskům byly více na balonku a svými střeleckými pokusy dobývaly libereckou branku. Bohužel se jim ale vstřelit branku nepodařilo, naopak se štěstím se ujala jedna střela hostí. Přestože Ústí Liberec přestřílelo výrazně poměrem 39:17, odešlo z utkání s těsnou prohrou 0:1. S výkonem byl ale trenér Michal Wildhaber spokojený: “Dnes hodnocení utkání velmi jednoduché. Takto chceme hrát. Chceme dál pracovat na všem, co jsme si řekli. Góly chybí, ale přijdou. Jsme v golových příležitostech a potřebujeme získat více klidu v koncovce. Děkuji soupeři za utkání, které mělo vše, co má mít.”

Druhý hrací víkend vyrazily ženy k známým sousedům do Litvínova a Chomutova.
Utkání s Litvínovem se ženám vůbec nepodařilo. Ospalý styl hry ústeckým hráčkám vůbec nesedl a po první třetině prohrávaly vysokým rozdílem 5:1. V druhé třetině se pokusily dorovnat, manko stáhly i díky povedeným přesilovkám na 6:4, poté ale přišla další gólová smršť Litvínova. Ve třetí třetině díky proměněným brejkům opět kraloval Litvínov a nakonec zvítězil 13:5.
Druhý den čekal Ústí Florbal Chomutov. V utkání dominoval Chomutov, štěstí bylo ale na straně hostujících hráček. V první třetině se krásnou střelou z přesilovky prosadila Bratschaedlová. Chomutovu se v koncovce nedařilo, navíc se Ústí mohlo spolehnout na výkon Zajícové v brance, která mnoho gólových příležitostí vychytala. V druhé třetině branky nepadly ani na jedné straně. V poslední periodě se znovu trefila Bratschaedlová. Chomutov vstřelil kontaktní branku, v závěru měl příležitost srovnat v přesilové hře, ústecké hráčky ale zvládly závěr utkání odbránit. S nepovedeným výkonem, ale velkou dávkou štěstí tak mohly slavit první výhru 1:2.

Páté a šesté kolo 1. ligy zavedlo ústecké ženy do Prahy, kde se střetly s vedoucími celky soutěže - Prague Tigers a Black Angels.
Náročný víkend začal s utkáním proti Prague Tigers, které mají ve svém kádru mnoho hráček se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. První třetina se Ústí vůbec nepovedla a domácí Tigers vedli už o 5 branek. Ženy ale zápas nevzdávaly, začaly hrát se soupeřem vyrovnanou partii a druhou třetinu dokázaly dokonce vyhrát. Hattrickem se blýskla Poláková. Vyrovnaná hra pokračovala nadále, branky přidala Štolbová a Kociánová. Konečný stav zápasu 11:6 hovořil jasně pro Tigers, ale nebýt špatného vstupu do utkání, mohlo Ústí dovézt vyrovnanější výsledek.
V neděli se ženy utkaly s dravým a běhavým soupeřem Black Angels, které mají ve svém kádru mnoho hráček juniorského věku. Ústí mělo zkušenostmi navrch, což chtělo svým chytrým a účelným pohybem převést i do utkání. Z počátku se Ústí dařilo, a díky proměněné přesilovce vedlo v první třetině 0:1. Ve 33. minutě si ale ústecké hráčky vybrali slabší chvilku a Black Angels třemi rychlými góly odskočily do vedení. Skóre upravila svým prvním gólem za ústecké ženy Kročáková. Ve třetí třetině pak Ústí už jen dobývalo branku soupěřů, kteří na své polovině už jen vyčkávali na chyby Ústí. Black Angels dokázaly dvě příležitosti využít a nakonec v utkání zvítězili 5:2.

Po šesti odehraných zápasech tak Ústí patří až 13. příčka se ziskem tří bodů. Výkony se vzestupnou tendencí jsou ale příslibem do budoucích zápasů. Další utkání sehrají ženy 24. října proti poslední České Lípě, odkud si určitě budou chtít odvézt další body do tabulky.

Juniorky
Tento víkend se naopak poprvé přihlásí o slovo ústecké juniorky, které na své utkání vyrazí do Kadaně. V sobotu se utkají nejprve s Turnovem a potom s domácí Kadaní. V sezoně dále narazí na Liberec, Karlovy Vary, Chomutov a Most. Spoléhat budou zejména na své zkušenosti ze zápasů vyšších soutěží žen nebo juniorek.

Autor: Adéla Kubíková