Související zápasy

Florbal Ústí

Ženy překvapily lídra Prague Tigers, na Kutnou Horu těsně nestačily

Na utkání 10. a 11. kola 1. ligy žen zajížděly ústecké hráčky do středních Čech. V sobotu sehrály vyrovnané utkání s Kutnou Horou, které po inkasované brance minutu před koncem prohrály nejtěsnějším výsledkem 3:4. Nedělní utkání proti vedoucím Prague Tigers už ale zvládly na výbornou a favorita překvapivě porazily 3:1.

FBC Kutná Hora - Florbal Ústí 4:3

branky: 11. Natálie Beranová, 27. Sabina Labudová, 36. Melánie Dubská, 59. Natálie Trpišovská - 28. Klára Mečířová, 32. Lucie Mrázová, 40. Lucie Zavadilová; rozhodčí: Jindřich Kratochvíl - Jiří Koudelka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 68; zásahy brankářů: Lucie Melicharová 24 - Martina Zajícová 27; po třetinách: 1:0, 2:3, 1:0

Sobotní utkání začalo Ústí s míčkem na svých hokejkách. První šance přišla již z prvního střídání. Domácí si svůj první pokus schovali až do čtvrté minuty, situaci ale zachránila Zajícová. Ústí se znovu snažilo vstřelit úvodní branku, trápilo se ale s koncovkou. Nejprve se po pěkné kombinaci musela předvést hostující gólmanka, následně mohlo Ústí využít chybné rozehrávky, ale střela letěla mimo tři tyče. V deváté minutě předvedly ústecké pěkné přečíslení 3 na 2, ale golmanku Kutné Hory nepřekonaly. Naopak domácí hráčky vybojovaly míček v rohu a po přihrávce na střed se štěstím překonaly Zajícovou. Ústí se snažilo vyrovnat, ale proti byl domácí obranný blok. Kutná Hora ještě ohrozila branku v 17. minutě, ztečovaná střela ale zamířila jen do tyčky.

Úvod druhé třetiny opět patřil ústeckým. Celé dvě minuty se držely na útočné polovině a vyvíjely na domácí tlak, branku z toho ale nevytěžily. Z několika brejků zahrozila i Kutná Hora. Ve 27. minutě navýšila domácí vedení z dorážky Labudová. Ústí ale nečekalo s odpovědí dlouho. Po vyhraném buly a dvou rychlých přihrávkách se míček dostal až k Mečířové, která se střelou na vzdálenější tyč nemýlila a po osmi sekundách vstřelila kontaktní branku. Navíc se Ústí zanedlouho podařilo i vyrovnat po přesné souhře Neumanové a Mrázové, která po nahrávce zpoza branky trefila ve 32. minutě z hranice brankoviště přesně. Další pokus Ústí vykryla Melicharová. V 36. minutě si Kutná Hora vzala zpět vedení ze standardní situace. Proti další šanci domácích zasáhla Zajícová. Ústeckým se přecijen podařilo do konce třetiny srovnat. Gabrielová našla křižnou přihrávkou volnou Zavadilovou, a ta z levé poloviny hřiště překonala v čase 39:54 Melicharovou střelou z první.

Zápas se proto musel rozhodovat až v poslední dvacetiminutovce. Oba týmy začaly opatrně, a snažily se vstřelit vedoucí branku. Kutná Hora vyslala směrem k Zajícové několik pokusů, ale většina z nich letěla mimo. Výrazněji nebezpečnější akce přišla až v 57. minutě od kutnohorských hráček, Beranová ale jasnou gólovku netrefila. S blížejícím se koncem svou aktivitu zvýšily i ústecké hráčky. K lepší domluvě pokynů si vyžádaly i oddechový čas. V 59. minutě se na poslední chvíli musela po povedené kombinaci vytáhnout zákrokem Melicharová. Poté do protiútoku vyrazila Kutná Hora a tečovanou střelou odskočila do vedení. Ústecké hráčky se ještě snažily zvrátit porážku a dokázaly zahrozit nenápadnou šancí půl minuty před koncem, domácí ale zvládli poslední minutu gólový náskok udržet. A tak i přes to, že si během hry ústecké florbalistky vytvořily více příležitostí, musely i kvůli nízké produktivitě zkousnout těsnou porážku 3:4.

Prague Tigers - Florbal Ústí 1:3

branky: 39. Nikola Bursová - 26. Klára Dvořáková, 50. Markéta Kociánová, 50. Markéta Kociánová; rozhodčí: Jan Paleček - Samuel Uhliarik; vyloučení: 0:5; využití: 0:0; diváků: 22; zásahy brankářů: Martina Pilšáková 7 - Veronika Novotná 32; po třetinách: 0:0, 1:1, 0:2

Na druhý den čekal na naše hráčky těžší úkol, jejich soupeřem byl vedoucí tým tabulky Prague Tigers. Tygřice navíc neztratily jediný bod a do utkání vstupovaly jako jasné favoritky. Již od úvodního hvizdu se Tigers držely na balonku a měly na hřišti jasnou převahu, Ústí se soustředilo především na obrannou činnost. Domácí hráčky se snažily vstřelit úvodní gól, šancí měly nespočet, ale buďto se jim nedařilo trefit branku, nebo měly v cestě skvěle chytající Novotnou. Ústecké se k balonku dostávaly zřídka a nedařilo se jim rozehrát přes polovinu. Na polovinu soupeře se Ústí poprvé dostalo až ve 12. minutě, šanci ale zastavily domácí obránkyně. Tigers pokračovaly v zámku a kombinovaly před ústeckou brankou, jejich střely ale často mířily mimo, nebo si s nimi poradila Novotná. Ke konci třetiny si Tomanová při bránění musela pomoci faulem a domácí získali poprvé výhodu přesilové hry.

Druhou dvacetiminutovku rozehrávalo Ústí ve čtyřech, Tigers však z přesilovky ani nevystřelily. Po vyrovnání sil na hřišti se tempo hry zvýšilo a ústecké se začaly dostávat více do hry. Ve 26. minutě se fanoušci dočkali první branky, překvapivě ale na straně Ústí, které poslala do vedení Dvořáková. Druhou branku mohly hostující hráčky přidat z přečíslení, kterému ale na poslední chvíli zabránila obrana domácích. Na druhé straně zahrozila Horáková, která nejprve prošla celé hřiště, o minutu později si vynutila faul a vybojovala pro Tigers druhou přesilovku. I ta ale zůstala bez využití. Domácí hráčky začínaly být i kvůli nízké produktivitě nervózní, Ústí stále zvyšovalo svou aktivitu, dostávalo se do nebezpečných šancí a drželo více balonek. Tigers se ale přecijen podařilo vyrovnat, kdy ve 39. minutě po několika dorážkách dostrkaly míček až za brankovou čáru.

Třetí třetina začala faulem Neumanové, která o balonek bojovala příliš urputně a odnesla si dvouminutový trest. Tigers se při přesilovce znovu snažily kombinacemi rozhodit ústecký blok, nepodařilo se jim ale ani trefit branku. Po minutě přišel další trest po faulu Kociánové. Ani na počtvrté ale domácím přesilovka nevyšla. V 50. minutě vybojovalo Ústí standardku z rohu. S ní skvěle naložila Gabrielová, která našla úplně volnou Kociánovou, a ta poslala Ústí znovu do vedení. Povedené střídání navíc Kociánová zakončila ještě další brankou, kdy po 40 sekundách z přečíslení překonala domácí golmanku střelou pod horní tyč. Ústí rázem vedlo o dvě branky a Tigers ještě více navyšovaly svou střeleckou aktivitu. K jejich smůle ale střely mířily mimo ústeckou svatyni. V 55. minutě si šla na trestnou lavici odpočinout Halouzková a domácí měly k dispozici již popáté početní výhodu. Během přesilovky si Tigers vytvořili několik gólovek, nadále se ale trápily se střeleckou smůlou a netrefily branku. Zvrátit skóre se Tigers snažily ještě hrou bez brankáře v závěrečných třech minutách. Ústí ale dobře blokovalo střely a přihrávky, domácí hledaly skulinky v obraně marně. Čtvrtou branku pro Ústí měla na hokejce Kubíková, ale střela z poloviny těsně prázdnou branku minula. Na druhé straně ještě domácí jednou zahrozily, střela ale také mířila mimo. Ústí tak především díky dobré obraně překvapilo favorita a vybojovaly tři body za výhru 3:1.