Ženy si připsaly první výhru sezony, na Chomutov ale nestačily

Ženský kádr odehrál o víkendu hned dva duely, a to s krajanem Chomutovem a Novým Strašecím. I přes to, že Chomutovu podlehly, se mohly radovat z výhry nad druhým soupeřem, kterého suverénně porazily! Jak utkaní probíhala?

Sobotní zápas nedopadl podle představ domácích. Po vyrovnané první třetině, která skončila 1:1, se Ústí dostalo do vedení 4:2. Slibný start a velká šance na výhru byly posléze zničeny během třetí periody, kdy Chomutov dorovnal na 5:5. Pár minut před koncem utkání pak otočil hru a dostal se do nečekaného vedení 7:5, načež ústecké ženy nestihly včas zareagovat. Tři body tak poputují na konto Chomutova a ženy odešly s prázdnou.

Chuť si ale spravily hned druhý den v neděli, když porazily Nové Strašecí. Start jim sice tentokrát moc nevyšel, neboť skóre otevřel soupeř a v prvních třech minutách se dostal do vedení 2:0. Ženy ale pohotově reagovaly a začaly se prosazovat. Ve druhé třetině se pak dostaly do vedení 5:4 a už si ho po zbytek utkání nenechaly sebrat. Poslední část zápasu vstřelovaly jeden gól za druhým a vedení tak skoro každou minutu navyšovaly. Soupeř nedokázal s takovým tempem držet krok a ženy zaslouženě vyhrály 12:6! Tento góly nabitý zápas byl jejich první výhrou v sezoně 2023/2024.

Příštími soupeři ústeckých žen budou Panthers Praha a FBŠ SLAVIVA Fat Pipe Plzeň, tak jim držte palce!