Související zápasy

Ženy slaví první výhru

Ženy Florbalu Ústí vybojovaly první body do tabulky. V sobotu sice podlehly favoritovi Black Angels 3:5, v neděli ale dokázaly navázat na dobrý výkon a zvítězily nad TJ Sokol Nové Strašecí 8:3.

Florbal Ústí - BLACK ANGELS 3:5

branky: 31. Natálie Neumanová, 33. Petra Bratschaedlová, 36. Kateřina Šímová - 30. Karolína Majerová, 32. Ester Janušková, 36. Eliška Nová, 46. Markéta Chaloupecká, 52. Lucie Svobodová; rozhodčí: Josef Heřmánek - Vojtěch Beránek; vyloučení: 0 + Markéta Kociánová 4:2; využití: 1:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Kateřina Kočová 45 - Hana Kuchařová 14; po třetinách: 0:0, 3:3, 0:2;

V sobotu dorazil prověřit ženy další z favoritů soutěže Black Angels. Rychlé tempo a početní převaha hostů domácím rozhodně nesvědčila, přesto ale Ústí neskládalo zbraně. První třetina branky nepřinesla. Ústí několikrát zahrozilo z brejků, soupeř měl šancí o dost více, ale na způsob, jak překonat famózní Kočovou v brance, nepřišel.

Skvělé zákroky domácí golmanky, podpořené koncentrovaným výkonem obrany, pokračovaly i do druhé dvacetiminutovky. Gólu se diváci dočkali až ve 30. minutě, kdy se prosadili Black Angels. Ústí dokázalo rychle odpovědět zásluhou Neumannové. Vyrovnaný stav ale dloho nevydržel a domácí opět inkasovali. Ve 33. minutě získalo Ústí výhodu přesilové hry a standardní situace na hranici velkého brankoviště. Tuto standardku skvěle využilo duo Bratschaedlová - Mlatečková a skóre bylo opět srovnané. Vedení si vzali Blaci zpět v 36. minutě, Ústí znovu ale dokázalo zareagovat a po pouhých deseti sekundách byl stav znovu nerozhodný. Krizová situace přišla v 37. minutě, kdy po nešťastném zásahu vysokou holí čekalo domácí čtyřminutové oslabení. Blaci dobývali ústeckou branku o sto šest, Ústí drželo remízu díky dobrým blokům a skvělému výkonu Kočové.

Třetí třetinu začínalo Ústí stále ve čtyřech, i poslední sekundy oslabení ale zvládli domácí odbránit. Hosté přidali čtvrtou branku ve 46. minutě. Ústí mohlo srovnat z početní výhody, přesilovka se ale nepovedla a gól nepadl. Prosadili se znovu Blaci. Na dvougólové vedení se domácí ještě snažili reagovat oddechovým časem, bohužel se začala projevovat početní převaha hostů a ústeckým už začínaly docházet síly. Po výsledku 3:5 si proto ženy odnesly třetí porážku.

Florbal Ústí - TJ Sokol Nové Strašecí 8:3

branky: 24. Lucie Zavadilová, 26. Petra Bratschaedlová, 29. Petra Bratschaedlová, 40. Markéta Kociánová, 53. Natálie Neumanová, 55. Markéta Kociánová, 58. Kateřina Šímová, 59. Natálie Neumanová - 10. Kristýna Kleknerová, 31. Nina Schumannová, 41. Veronika Křečková; rozhodčí: Lukáš Mucha - Jan Dlouhý; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Martina Zajícová 19 - Vendula Lisá 32; po třetinách:0:1, 4:1, 4:1;

V neděli Ústí zmobilizovalo zbylé síly a postavilo se proti do té doby neporaženému týmu z Nového Strašecí. Hra začala v poklidnějším tempu, střelecké pokusy často míjely branku, nebo byly zblokovány připravenou obranou na obou stranách. Skóre otevřeli hosté v desáté minutě. V 11. minutě přišlo vyloučení na straně Nového Strašecí, domácí si vytvořili několik dobrých příležitostí, zklamalo je ale zakončení. V 16. minutě se situace s vyloučením opakovala, tentokrát ale domácím přesilovka vůbec nevyšla.

Do druhé části vstupovalo Strašecí s jednobrankovým vedením. Vyrovnání přišlo ve 24. minutě po brance Zavadilové. Obrat zařídila Bratschaedlová, která vstřelila dva další góly. Strašecí se prosadilo z dorážky a dostalo se na dostřel. Ve 37. minutě šly oba týmy do čtyř, větší prostor na hřišti ale ani jeden z celků nevyužil. Ke konci periody se do úniku dostala Kociánová, která poslala Ústí znovu do dvoubrankové výhody.

Hned z úvodu závěrečné dvacetiminutovky se prosadilo Strašecí. Z následné přesilovky mělo navíc dobrou příležitost vyrovnat, ústeckým se ale podařilo oslabení odbránit. Do dobrých šancí se dostaly Šímová s Mečířovou, bohužel jim ale nevyšla koncovka. V 53. ale pojistila ústecké vedení Neumanová, která z dorážky dotlačila balonek až za brankovou čáru. Šestou branku přidala Kociánová. Strašecí poté zkoušelo pět minut před koncem zahrát powerplay, odkrytou branku ale potrestala Šímová. Ubývajících sil hostů ještě využila Neumanová, která přidala osmou branku a stvrdila první ústecké vítězství sezony 8:3.