ÚstíČ. Lípa
8:0(2:0,4:0,2:0)
ne 9. 1. 2022 17:00 @ SH Krupka, 1. liga žen, 16. kolo

Ženy slaví vysokou výhru nad Českou Lípou

V nedělní podvečer v azylu krupské haly sehrály ženy další utkání 1. ligy, tentokrát s rivalem z České Lípy. Oproti minulému vzájemnému utkání tentokrát odpustily drama a s přehledem zvítězily 8:0.

Florbal Ústí - FBC Česká Lípa 8:0

branky: 5. Eliška Poláková, 14. Lucie Zavadilová, 25. Klára Mečířová, 29. Klára Mečířová, 31. Eliška Poláková, 33. Kateřina Šímová, 44. Eliška Poláková, 56. Eliška Poláková; rozhodčí: Klára Svobodová - Tereza Trávníčková; vyloučení: 1:1; využití:0:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Kateřina Kočová 14 - Nikola Soukupová 24; po třetinách: 2:0, 4:0, 2:0;

Do zápasu vstoupilo Ústí s vysokou chutí vstřelit branku. Z individuálních průniků ohrozila soupeřovu branku Mečířová. O úvodní branku se postarala Eliška Poláková povedenou střelou v páté minutě. Vzápětí dostala i do druhé šance, z bezprostřední blízkosti ale netrefila branku. Druhou branku přidala v čase 13:26 Zavadilová.

Ústecká převaha na hřišti pokračovala i v druhé třetině, dominovala především trojice Gabrielová - Poláková - Mečířová. Domácí tak navyšovaly gólový náskok. Dvakrát se prosadila Mečířová. Na 5:0 zvyšovala v 31. minutě Poláková. Zanedlouho přidala šestou branku Šímová.

Česká Lípa se ale i přes šestigólové manko nevzdávala, začala bránit osobně a dostala se i do zajímavých brankových příležitostí. Ústí ale potvrdilo svůj výkon sedmým gólem z hole Polákové, která zkompletovala hattrick. Výborné zákroky předvedla Kočová. V 53. minutě se Česká Lípa dostala do oslabení. Ústí přesilovku nevyužilo, přesto přidalo další branku v 56. minutě opět po souhře Gabrielové s Polákovou. Závěrečné minuty už ženy zvládly s klidem na hokejkách a mohly se radovat z vysokého vítězství 8:0.

Autor: Adéla Kubíková