Související zápasy

Florbal Ústí

Ženy v playoff končí, v osmifinále nestačily na Plzeň

Letošní pouť vyřazovacími boji pro ženy končí. Svého osmifinálového soupeře FBŠ Slavia Plzeň výrazně potrápily a k postupu měly velmi blízko, nakonec ale v sérii prohrály 1:2 na zápasy a sezona pro ně skončila.

74_20220310_175753.jpg

Sobota 5.3.   FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - Florbal Ústí 2:5

branky: 5. Michaela Urbanová, 14. Lenka Přerostová - 1. Petra Bratschaedlová, 6. Kateřina Šímová, 44. Lucie Špírková, 55. Kateřina Šímová, 60. Markéta Kociánová; rozhodčí: Jaroslav Němeček - Martin Klán; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 136; zásahy brankářů: Anna Urbanová 9 - Kateřina Kočová 27; po třetinách: 2:2, 0:0, 0:3;

Osmifinálovou sérii ženy rozehrály v sobotu na hřišti soupeře. Plzeň byla v sérii favoritem, po základní části skončila druhá, Ústí až deváté, vzájemný souboj z listopadu ale vyšel lépe Ústí. Série tak slibovala napínavý a vyrovnaný boj o postup.

Vstup do sobotního utkání vyšel ústeckým ženám skvěle, první gól vstřelila Brastchaedlová již po patnácti sekundách hry. Plzeň aktivně střílela, ne vždy se jí ale dařilo trefil branku, navíc musela překonávat skvěle připravenou Kočovou v hostující brance. Srovnat přesto dokázala Urbanová v páté minutě. O minutu později ale Šímová dokázala využít chyby v rozehrávce a poslala Ústí znovu do vedení. Plzeň se neustále tlačila do branky Ústí a znovu vyrovnala ve 14. minutě. Těsně před koncem první periody byla vyloučena Špírková a Ústí bránilo oslabení. Střelecká převaha Plzně poměrem 14:4 se ale na skóre nepromítla a do druhé třetiny se šlo za nerozhodného stavu.

Zbylý čas z oslabení Ústí zvládlo odbránit a zápas pokračoval s vyrovnaným počtem hráček na obou stranách. Ústí dál pokračovalo v úspěšném bránění, Plzeň se za mohutné podpory domácích fanoušků hnala za vstřelením branky. V cestě byl ale dobrý obranný blok hostí a brankářka Kočová. Ústí hrozilo spíše z rychlých protiútoků. Branku ale druhá třetina nepřinesla ani na jedné straně, zápas tedy pokračoval za stavu 2:2.

Ve třetí třetině poslala Ústí znovu do vedení Špírková, která prostřelila obranný blok Plzně a míček obloučkem zapadl až za záda Urbanové. Plzeň musela znovu dorovnávat, nedařilo se jí ale v zakončení. V 52. minutě mělo Ústí možnost trestného střílení, ze kterého si mohlo vedení pojistit. Bohužel jej ale hostující hráčky využít nedokázaly. Mrzet je to ale nemuselo, v 55. minutě se z rychlého protiútoku prosadila Šímová. Plzeň tak musela dotahovat dvoubrankové manko, čas navíc ubíhal rychle. Nepomohla ani hra v šesti, Ústí zvládlo zbývající minuty odbránit a navíc Kociánová potrestala odkrytou branku pátým gólem. Ústí tak zejména díky vysoké produktivitě (5 branek ze 13 střel) zvítězilo v úvodním utkání 2:5.

 

Neděle 6.3.   Florbal Ústí - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 3:4pn

branky: 22. Petra Bratschaedlová, 41. Kateřina Šímová, 49. Lucie Mrázová - 6. Michaela Mašková, 14. Michaela Urbanová, 25. Martina Špetová, N Martina Špetová; rozhodčí: Lukáš Čech - Ondřej Lovacký; vyloučení: 2:1 + Michaela Urbanová 5; využití: 0:1; diváků: 65; zásahy brankářů: Martina Zajícová 16 - Kateřina Valečková 16; po třetinách: 0:2, 1:1, 2:0, 0:0;

Na druhé utkání se série přesunula na ústeckou Slunetu. První třetina ale nevyšla domácím podle představ. Míček doskákal za brankovou čáru nejprve ve čtvrté minutě do plzeňské branky, gól ale nebyl kvůli sekání uznán. V páté minutě se Ústí dostalo do oslabení a zanedlouho poté byl k vidění i druhý neuznaný gól, tentokrát na druhé straně kvůli postavení útočící hráčky v brankovišti. Plzeň se přesto dokázala z přesilovky prosadit a v šesté minutě se dostala do vedení. Za Ústí se pokusila dorovnat Mečířová, Valečková ale její střelecké pokusy vychytala. V 9. minutě přišlo pro Ústí druhé oslabení, tentokrát si s ním ale domácí poradily. Druhou branku Plzeň ale přecijen vstřelila ve 14. minutě, trefila se Urbanová. 

Do druhé třetiny se Ústí vzpružilo a Bratschaedlová dokázala snížit ve 22. minutě. Hosté se ale kontaktní branky nezalekli a znovu odskočily o dvě branky. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, nechyběly tvrdé souboje, střel však mnoho nebylo. Nebezpečnou šanci Ústí ze 37. minuty zneškodnila Valečková, další branky už do konce nepadly.

V poslední dvacetiminutovce musely domácí hráčky dotahovat nepříznivý stav 1:3. Již po 15 sekundách se prosadila Šímová a vyrovnání bylo na dostřel. Ústí přidalo na důrazu, na hřišti se přiostřilo, vše ale ku prospěchu domácích. Senzační střelou srovnala ve 49. minutě Mrázová. Hostující tým byl donucen vybrat si oddechový čas a zklidnit hru. Fyzicky náročná hra pokračovala i za vyrovnaného stavu. Plzeň byla aktivnější a vyvíjela na domácí velký tlak. Za domácí se do obrovské šance dostala Šímová, která však v konečné fázi těsně přestřelila úplně odkrytou branku. Tlak Plzně skončil v 57. minutě, kdy přišlo pětiminutové vyloučení za hru vysokou hokejkou a Ústí mělo velkou šanci zlomit utkání ve svůj prospěch. Do konce základní hrací doby se ale utkání nerozhodlo a pokračovalo se v prodloužení.

Plzeň stále pokračovala ve čtyřech hráčkách. Skvělou střelu vyslala v 62. minutě Zavadilová, v brance ale bohužel těsně neskončila. Přesilovka tak bohužel zůstala nevyužita a Plzeň v plném počtu hráček se po delší odmlce ujala míčku. Sice se jí dařilo přehrávat Ústí a kombinovat, střely ale chyběly. Za Ústí to zkoušela Kociánová z první, bohužel mimo. Dvě minuty před koncem oslabení mělo Ústí možnost napravit nevyužitou přesilovku, Plzeň se znovu dostala do oslabení. Domácí hráčky aktivně střílely, blízko gólu byla Mečířová. Plzeň se ale držela díky skvěle chytající Valečkové, která za svá záda nepustila ani nebezpečně tečované střely a dorážky. Ani druhá přesilovka ústeckým nestačila ke vstřelení čtvrté branky a utkání tak dospělo až na nájezdovou loterii. V ní byli šťastnější hosté, kteří tak mohli slavit vyrovnávající bod v sérii. Naopak domácím hráčkám utekl postup mezi prsty.

 

Středa 9.3.   FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - Florbal Ústí 3:1

branky: 15. Lenka Přerostová, 47. Martina Špetová, 59. Michaela Urbanová - 29. Markéta Kociánová; rozhodčí: Lukáš Hajšman - Jaroslav Němeček; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 105; zásahy brankářů: Kateřina Valečková 17 - Kateřina Kočová 31; po třetinách: 1:0, 0:1, 2:0;

Na smutnění ale nebyl čas, rozhodující třetí utkání se hrálo v pozdních hodinách ve středu v Plzni. I třetí utkání vypadalo podobně, Plzeň měla opět převahu na hřišti, Ústí ale skvěle bránilo a hrozilo především z protiútoků a chyb plzeňských hráček. Utkání bylo opět fyzicky náročné, souboje se ale ještě přiostřily. Plzeň navíc znepříjemňovala hru ústeckým agresivními zákroky, často i mimo hru. Plná plzeňská hala se dočkala branky až v 15. minutě, kdy poslala domácí do vedení Přerostová.

V druhé třetině mohlo Ústí srovnat z přesilovky, kterou tentokrát zahrálo o dost lépe než v neděli. Do šance se dostala Kociánová, Valečková ale zvládla míček odkopnout a přesilovka se znovu obešla bez využití. Ústí dokázalo dorovnat až ve 29. minutě, kdy Kociánová s Tomanovou dokázaly využít chyby v domácí obraně. Domácí hráčky hrály dobře kombinačně a držely po většinu času balonek, střely ale skončily buďto na obranném ústeckém bloku, nebo připravené brankářce. V 38. minutě přišlo sporné vyloučení Polákové a Plzeň šla do početní výhody, oslabení ale Ústí zvládlo. Vyrovnaný stav hráček na hřišti ale nevydržel dlouho a na ústecké straně přišly zmatky ve střídání, z čehož vyústil i další technický dvouminutový přestupek.

Třetí třetinu tak Ústí rozehrávalo ve čtyřech, naštěstí ani tuto přesilovku Plzeň nevyužila a skóre bylo stále vyrovnané. Plzeň zahrozila z kombinace do prázdné branky, Binědová si ale neporadila s koncovkou. Na druhé straně vystihla rozehrávku Plzně Kubíková, Valečková měla ale dobrý výhled a se střelou si dokázala poradit. Plzeň tlačila do domácí obrany a bohužel pro Ústí se v 47. minutě podruhé rozvlnila ústecká síť, Špetová dobře umístěnou střelou obstřelila ústecký blok a střelou nad nohu Kočové poslala Plzeň do vedení. Ústí se poté snažilo dorovnat, přidalo na důrazu. Plzeň se soustředila na bránění a dostat se do nebezpečné šance bylo obtížné. V 53. minutě se před branku prodrala Poláková, míček jí ale sjel do rohu. Jako další prověřila plzeňskou gólmanku Gabrielová. V 58. minutě poslala nadějný pokus na branku Tomanová, Valečková ale znovu podržela svůj tým. Záhy přišlo vyloučení na obou stranách, kdy z agresivní dohrávky souboje vyplynul menší rozkol a rozhodčí poslal Sukovou a Polákovou na trestnou lavici. Při hře 4 na 4 bohužel přišel další gól Plzně, kdy se k odraženému míčku dostala nejrychleji Urbanová a využila volného prostoru před brankou. Ústí následně zkoušelo dorovnat hrou v šesti, bohužel ale neuspělo a v rozhodujícím utkání podlehlo Plzni 3:1.

 

Osmifinálová série tak skončila 2:1 ve prospěch favorizované Plzně. K postupu mělo Ústí velmi blízko, nakonec ale soupeř dokázal vývoj otočit. Sezona je tak pro ústecké ženy u konce. 

Děkujeme všem fanouškům za neutuchající podporu a skvělou atmosféru na domácích zápasech. 


 

Autor: Adéla Kubíková