Související zápasy

Florbal Ústí

Ženy v posledních zápasech roku vyzvou Black Angels a Zebry

I čtvrtou adventní sobotu a neděli stráví ženy Florbalu Ústí na hřišti. V sobotu je čeká venkovní utkání s lídrem tabulky, pražskými Black Angels. Na druhý zápas víkendu zajíždí do Kladna, kde se střetnou s TJ Sokol Nové Strašecí.

180_20221216_125329.jpg

Ústí má za sebou sérii čtyř proher z domácího hřiště. Po překvapivé výhře v Nehvizdech bohužel nedokázaly ženy výkonem navázat a darovaly body rivalům z Chomutova a Litvínova. O týden později vyzvaly Plzeň a Vinohrady, ale i přes zlepšený herní projev si body odvezli hosté. Poslední příležitost roku 2022 budou mít již tento víkend proti Black Angels a Sokolu Nové Strašecí.

BLACK ANGELS

Mladý tým z Prahy v aktuálním ročníku zatím potvrzuje své vysoké ambice a vede tabulku 1. ligy. Z 15 utkání získal 13 výher, porazit jej dokázal jen Chomutov a Tigers Nehvizdy, v obou případech jednobrankovým rozdílem. Dobrou střeleckou náladu Bleků potvrzují i výsledky posledních utkání, ve kterých rozstříleli Soběslav 10:2, Týn nad Vltavou 14:2 a nakonec Českou Lípu 15:0.
Ve statistikách kanadského bodování mají Pražanky hned dvě lídryně s 30 body na kontě. Eliška Nová, nejlepší střelkyně týmu, vstřelila prozatím 21 branek, k nim přidala 9 přihrávek. Adriana Fricová sekunduje s 16 brankami a 14 asistencemi. Jen v těsném závěsu se na třetím místě drží Ester Janušková s 28 kanadskými body s bilancí 15 + 13. S 92% úspěšností zásahů vede brankářské statistiky 1. ligy Hana Kuchařová.

TJ Sokol Nové Strašecí

Zebry z Nového Strašecí se letos prezentují lepšími výkony a šestá příčka dokládá jejich mezisezónní progres. I Strašecí si v uplynulém víkendu hojně zastřílelo, ze Soběslavi odjíždělo s výhrou 13:2, Týn nad Vltavou Zebry porazily 10:1. Předtím ale musely snést vysokou porážku právě od druhého soupeře Ústí Black Angels 1:12. Vzájemné utkání s Ústím, hrané na začátku ročníku v září, dopadlo lépe pro naše ženy poměrně vysokým skóre 8:3.
Individuální statistiky týmu a rozvněž i celé soutěže vede Kristýna Kleknerová s 38 body, se 24 asistencemi je i nejlepší nahravačkou. Nejlepší střelkyní je s 19 zásahy Veronika Křečková, která je s celkovým součtem 26 bodů na druhém místě.

Ústecké ženy mají před sebou náročný program. Jejich počínání budete moci sledovat v online přenosech na webu Českého florbalu.
Sobota 17.12. 14:30 Black Angels - Florbal Ústí https://www.ceskyflorbal.cz/match/detail/default/891584
Neděle 18.12. 17:30 TJ Sokol Nové Strašecí - Florbal Ústí https://www.ceskyflorbal.cz/match/detail/default/891590