Související zápasy

Ženy vezou z jihu čtyři body

První liga žen pokračovala výjezdem do jižních Čech, kde ústecké ženy čekal Týn nad Vltavou a Soběslav. Sobotní utkání musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Týn. Nedělní utkání se Soběslaví si ženy pohlídaly a zvítězily 7:3.

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn - Florbal Ústí 8:7pn
branky: 8. Nella Stašková, 17. Nella Stašková, 24. Tereza Bočková, 42. Aneta Paďourková, 52. Adéla Vrbková, 57. Martina Kratochvílová, 58. Tereza Bočková, N Nella Stašková - 10. Valentýna Viková, 13. Natálie Neumanová, 24. Klára Mečířová, 32. Ema Mlatečková, 37. Lucie Zavadilová, 40. Ema Mlatečková, 44. Kateřina Šímová; rozhodčí:Filip Trkovský - Ondřej Kohnheiser; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 36; po třetinách: 2:2, 1:4, 4:1, 0:0;

První branka přišla až v 8. minutě z hole domácích. Ústí dokázalo brzy stav dorovnat a ve 13. minutě druhou brankou otočit vedení na svou stranu. I přes střeleckou převahu Ústí ale první třetina skončila nerozhodně. Dračice dokázaly využít sporného vyloučení Štolbové a z přesilové hry srovnaly v 17. minutě na 2:2.

Gólová přetahovaná pokračovala i v druhé periodě, kdy se nejprve ozvala třetí brankou Ústí Mečířová, po 29 sekundách ale Týn znovu dorovnal. Náskok si Ústí vytvořilo až po polovině zápasu zásahy Mlatečkové a Zavadilové. Mlatečková stihla ještě tři sekundy před sirénou vstřelit svou druhou branku a Ústí vedlo o tři góly.

I přes pohodové vedení ale Ústí zápas neudrželo. Na čtvrtou branku Týna ještě dokázala odpovědět Šímová, poté ale soupeř začal těžit z drobných chyb a třemi góly srovnal dvě a půl minuty před koncem na 7:7. Ústí poté mělo ještě několik příležitostí, ale branku z nich nevytěžilo.
Utkání tak muselo pokračovat prodloužením a následně i samostatnými nájezdy. V nich byl úspěšnější soupeř, který úspěšně proměnil všechny tři pokusy a radoval se tak z druhého bodu.

Banes Florbal Soběslav - Florbal Ústí 3:7
branky: 33. Andrea Dostálová, 45. Kateřina Vojtová, 48. Monika Hrnečková - 5. Kateřina Šímová, 14. Petra Bratschaedlová, 17. Klára Mečířová, 21. Petra Bratschaedlová, 28. Natálie Neumanová, 36. Natálie Neumanová, 54. Klára Mečířová; rozhodčí: Jiří Kohnheiser - David Staněk; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 23; zásahy brankářů: Tereza Boháčová 27 - Martina Zajícová 20; po třetinách: 0:3, 1:3, 2:1;

Začátek nedělního utkání vyšel ženám lépe než v sobotu. Jako první se prosadila kapitánka Šímová v 5. minutě. Druhý gól přidala Bratschaedlová a Mečířová trefila břevno. To ji ale nemuselo příliš mrzet, jelikož se v 17. minutě neskutečným backhandovým zásahem zapsala mezi střelce také.

Gólové tažení pokračovalo i další dvacetiminutovku, již z prvního střídání se znovu trefila Brastchaedlová. Poté zvládlo Ústí úspěšně odbránit oslabení, po jehož konci přidala už pátý gól Neumanová. Soupeři se ve 33. minutě podařilo se štěstím snížit, za Ústí ale našla odpověď opět Neumannová.

V poslední třetině zvýšila Soběslav svou herní aktivitu a vytěžila z toho druhou branku. Ústí mělo vzápětí k dispozici přesilovku, ta ale nevyšla vůbec dobře. Po faulu v rohu velkého brankoviště bylo poměrně přísně nařízeno trestné střílení pro Soběslav a ta jej dokázala využít. Hosté poté vývoj uklidnili oddechovým časem a posléze i sedmou brankou Mečířové. Přestože Ústí nevyužilo ani druhou přesilovku v zápase, mohlo se radovat z výhry 7:3.