Související zápasy

Ženy vyhrály nad Rudými Dračicemi, s Budějovicemi to ale nevyšlo

Ženy o víkendu porazily Rudé Dračice a zakončily tak základní část výhrou a třemi body. S Budějovicemi jim to kvůli jednomu gólu nevyšlo. Souhrny obou duelů si můžete přečíst v tomto článku.

V sobotu se ženy v rámci předposledního kola utkaly s Rudými Dračicemi. Dračice se nachází samém dně 1. ligy žen a byly tak jednodušším soupeřem. Podle toho i utkání skončilo výhrou domácího Ústí. Po vyrovnané první třetině, která skončila za stavu 1:1, se začaly projevovat rozdíly mezi celky. Ústí se chopilo vedení a Dračice na jejich narůstající náskok nestačily dostatečně reagovat. Hra tak byla v rukou žen, které ji dovedly do vítězného konce 8:3, za což si připsaly poslední tři body do tabulky.

Nyní se tak nachází na jedenácté příčce a sdílí stejný počet bodů, sedmnáct, s Novým Strašecím a Českou Lípou. Za poslední výhru vděčí hlavně hráčce utkání Kláře Mečířové, která vstřelila čtyři góly!

S Budějovicemi to už vítězně nedopadlo, a to o pouhou jednu branku. Byl to velmi vyrovnaný zápas a první dvě třetiny oba celky skórovaly naprosto totožně. Do závěrečné dvacetiminutovky se tak vstoupilo za stavu 4:4. Osudnou se ženám stala poslední inkasovaná branka, kterou už nedokázaly dorovnat. Prohrály tak 4:5. Hvězdou utkání byla zvolena Eliška Janurová.