Související zápasy

Ženy z víkendu stoprocentní

Po dlouhé pauze způsobené covidovou izolací se o uplynulém víkendu na domácím hřišti představily ženy. V sobotu je čekal favorit z Plzně, kterého ale dokázaly překvapit a zvítězily 7:5. V neděli navázaly vítězstvím proti Texas Longhorns.

Florbal Ústí - FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 7:5

branky: 9. Petra Bratschaedlová, 11. Vendula Štolbová, 25. Klára Mečířová, 39. Kateřina Šímová, 43. Klára Mečířová, 45. Markéta Kociánová, 53. Adéla Kubíková - 37. Markéta Šporová, 41. Anna Alexandra Suková, 48. Klára Mečířová, 55. Anna Alexandra Suková, 57. Anna Alexandra Suková; rozhodčí: Lukáš Čech - Ondřej Lovacký; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 44; zásahy brankářů: Kateřina Kočová 50 - Kateřina Valečková 38; po třetinách: 2:0, 2:1, 3:4;

Po dlouhých čtyřech týdnech nastoupily ženy do zápasu proti Slavii Plzeň. Začátek byl opatrný v pomalejším tempu. Úvodní gól zápasu z 9. minuty patřil domácím, prosadila se Bratschaedlová. Výborný zákrok předvedla Kočová. Druhou branku přidala po samostatné akci Štolbová. Po první třetině tak Ústí překvapivě vyhrávalo 2:0.

V druhé třetině soupeř z Plzně zařadit vyšší rychlostní stupeň, Ústí se ale mohlo spolehnout na výkon golmanky a dobrou obranu. Třetí branku přidala ve 25. minutě Mečířová. Těsně před polovinou utkání přišlo první vyloučení. Ústí muselo bránit oslabení. Domácí hráčky zvládly početní nevýhodu ubránit s čistým štítem. Hosté se ale přecijen prosadili v 37. minutě a snížili stav utkání  na 3:1. Za Ústí ale odpověděla Šímová. Při vyloučení Mrázové bránily ústecké hráčky druhou početní nevýhodu.

Početní nevýhoda pokračovala ve třetí třetině. Už to vypadalo, že Ústí přežije i druhé oslabení, ale deset sekund před jeho koncem přišla druhá branka Plzně. Ve 43. minutě bylo po faulu hostí nařízeno trestné střílení, se kterým si bravurně poradila Mečířová. Hosté se ale i přes tříbrankové manko nevzdávali, svolali čas na poradu a nadále dobývali ústeckou branku. Ve 45. minutě přidala šestou branku Kociánová po sólové akci. Utkání nabíralo na dramatičnosti, Plzeň se stále hnala za dorovnáním, Ústí se snažilo zodpovědně bránit. Třetí míček za záda Kočové spadl po nešťastné teči Mečířové - 6:3. Domácím hráčkám poté chyběl klid na hokejkách a trápily se zejména s koncovkou. Uklidnění přišlo v 53. minutě, kdy sedmou branku přidala Kubíková. Domácí tak znovu vedli o čtyři góly. Plzeň zkoušela dorovnat dlouhou hrou v šesti. Dvě branky přidala Suková, víc už ale Plzeň nestihla. Domácí hráčky si tak odnesly výhru 7:5 a mohly slavit překvapivé body.

Florbal Ústí - TEXAS LONGHORNS 6:3

branky: 4. Natálie Neumanová, 27. Adéla Kubíková, 38. Vendula Štolbová, 42. Vendula Štolbová, 49. Natálie Neumanová, 60. Lucie Zavadilová - 4. Jana Pavlicová, 32. Andrea Plavcová, 53. Miroslava Nováková; rozhodčí: Lukáš Mucha - Jiří Moravec; vyloučení:2:3; využití: 1:1; diváků: 46; zásahy brankářů: Martina Zajícová 29 - Anežka Bakočová 38; po třetinách: 1:1, 2:1, 3:1;

Druhý den dopoledne čekal Ústí souboj s Texasem, kterému domácí hráčky měly co vracet po nešťastné prohře z poháru. Do utkání lépe vstoupily hosté, trefila se Pavlicová. Vedení Texasu ale vydrželo pouhých 17 sekund. Do branky dorazila střelu z půlky Neumanová. Ve 12. minutě poté Kubíková trefila hostující Pavlicovou, což rozhodčí vyhodnotili jako hru rukou a Ústí tak mělo přesilovku. Domácí hráčky držely Texas pod tlakem, gól ale vstřelit nedokázaly. První třetina proto skončila za vyrovnaného stavu 1:1.

Vyrovnaná hra pokračovala i v druhém dějství. Do vedení poslala Ústí Kubíková. Za Texas srovnala o pět minut později Plavcová. Ústí se ale znovu dostalo do vedení po nádherném průniku Štolbové.

Třetí třetina začala vyloučením Gabrielové. Přesilovka se ale Texasu vůbec nevedla, naopak Štolbová ve vlastním oslabení proběhla až za obranu hostí a přidala čtvrtou branku. Ve 45. minutě si přesilovku zahrálo i Ústí, bohužel ji ale nedokázalo využít. Pátou branku domácích přidala ve 49. minutě Neumanová a Ústí vedlo o tři branky. Příležitost zlomit vývoj utkání měl Texas v 52. minutě, kdy byla vyloučena Mlatečková. Texas si na přesilovku vyžádal timeout, aby domluvil pokyny. Početní výhodu využila Nováková. Hosté začali hrát více na míčku a měli lehkou převahu. Domácí se ale mohly spolehnout na dobrý výkon Zajícové v brance. Texasu proto ubíhal čas a stále ztrácel o dvě branky, zkoušel i hru v šesti. Tečku za hostujícím tlakem udělala Zavadilová, která se trefila 16 sekund před koncem do prázdné branky. Pět sekund před koncem hry ještě rozhodní vyloučil hostující Kubištovou. Ústí zkoušelo ještě využít poslední standardní situace, domluvilo pokyny při timeoutu a šlo na věc. Všechny přihrávky vyšly skvěle, při závěrečné střele na odkrytou branku ale ústecké hráčky zradila basketbalová palubovka a ze závěrečného pokusu proto nebylo nic. Přesto ale ženy mohly slavit druhé vítězství s výsledkem 6:3 a první stoprocentní víkend.

Autor: Adéla Kubíková