Související zápasy

Florbal Ústí

Ženy zakončí základní část na Slunetě. "Pro body uděláme všechno," hlásí kapitánka Šímová

Nadstavbovou část soutěže vyhlíží už i ženy. Z posledních sedmi utkání dokázaly hned šestkrát zvítězit a drží si výbornou formu. Poslední těžká zkouška před play-off je čeká o víkendu, kdy na domácí palubovce přivítají hosty z Tigers Nehvizdy a Black Angels. Na víkendové zápasy zve v rozhovoru kapitánka Kateřina Šímová!

55_20220217_134900.jpg

Minulý víkend jste absolvovaly výjezd do jižních Čech, odkud jste přivezly dvě vítězství. Jak hodnotíš zápasy proti Týnu a Soběslavi?

Zápasy mě hodně překvapily, zejména naše sobotní vysoká výhra 15:2. Čekala jsem trochu jiná utkání. Jsem ráda, že jsme dokázaly zareagovat na soupeřovu sobotní hru a vsítily tolik branek, zároveň jsme konečně dokázaly využít početní výhodu a zahrály jsme skvělou přesilovku, během které jsme zvládly dát 5 gólů. Na neděli už tak ráda nevzpomínám, místo florbalu jsme měly možnost zahrát si spíše šavlovanou. Zápas musel být pro diváka ale velmi zajímavý a napínavý až do posledních vteřin. Jsem moc ráda, že jsme to s holkama zvládly psychicky udržet, a tak si z víkendu přivážíme 6 bodů!

Na závěr základní části máte náročný program, zápasy vás čekají již čtvrtý víkend v řadě. Jak tuto prověrku fyzických sil před play-off zvládáte? Máte v týdnu dostatek času pro regeneraci?

Musím říct, že čtvrtý víkend v řadě už je docela síla. Času na regeneraci moc není, to záleží na každém individuálně, jak se k tomu postaví. Já osobně nepociťuji, že by mi nějak docházely síly, naopak, nemůžu se play-off dočkat. Myslím ale, že máme velkou výhodu v tom, že v týmu nemáme žádná větší zranění (to musím zaklepat). Do každého zápasu tak nastupujeme v plné sestavě a máme možnost protáčet lajny, a tím i občas trochu vydechnout.

S jistou dávkou nadsázky bychom mohli říci, že máte aktuálně shodnou formu jako náš mužský A-tým, tedy šest vítězství a jednu porážku z posledních sedmi utkání. Vám se navíc podařilo dobře načasovat formu před blížícím se play-off, začátek sezony vám bodově moc nevycházel. Jak odhaduješ vaše šance do playoff? Podaří se vám formu z posledních zápasů uplatnit i ve vyřazovací části? 

Ano, s jistou dávkou nadsázky bychom tohle říci mohli :). Co se týče naší formy, myslím si, že je dána dvěma faktory. První z nich je ten, že se nám konečně daří setkávat se na trénincích ve větším počtu, a tréninky mají pak úplně jiné grády. A za druhé jsme měli trochu štěstí s výběrem posledních soupeřů. Nechci říct, že by zápasy byly lehké, ale určitě to nějakou malou váhu má. A co se týče playoff, nebudu skromná, myslím, že šance dostat se alespoň do čtvrtfinále tam určitě jsou.

O víkendu se na Slunetě představíte proti silným soupeřům Tigers Nehvizdy a Black Angels. Co od zápasů očekáváš? Podaří se vám ubojovat ještě nějaké body?

Zápasy budou určitě náročné. Na druhou stranu nám těžší soupeři vyhovují a umíme proti nim hrát. Těším se, že si konečně po delší době zahrajeme proti kvalitním týmům. Jestli budou body, to nemůžu slíbit, určitě pro to uděláme všechno. Doufám, že na Slunetě bude skvělá atmosféra. Proto zvu všechny diváky na určitě zajímavá utkání!

 

Autor: Adéla Kubíková