Související zápasy

Ženy zakončily základní část proti pražským týmům

Předposlední únorový víkend hostila ústecká Sluneta 21. a 22. kolo 1. ligy žen. Sobotní utkání nabídlo souboj Ústí s vedoucím týmem tabulky Prague Tigers, kterému ale domácí florbalistky nedaly nic zadarmo a ubojovaly pěkný výsledek 2:3. V neděli proti Black Angels hrálo Ústí vyrovnaný zápas až do 50. minuty, nakonec ale hosté dvěma rychlými brankami rozhodli a zvítězili 1:3.

Florbal Ústí - Prague Tigers Nehvizdy 2:3

branky: 16. Petra Bratschaedlová, 43. Petra Bratschaedlová - 8. Eliška Horáková, 17. Dominika Steinbachová, 33. Dominika Steinbachová; rozhodčí: Lukáš Čech - Ondřej Lovacký; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 68; zásahy brankářů: Kateřina Kočová 28 - Martina Pilšáková 29; po třetinách: 1:2, 0:1, 1:0;

Domácí do zápasu vstoupily s velkým odhodláním a aktivitou. Samostatný průnik předvedla ve 3. minutě Kociánová, se zakončením si ale Pilšáková poradila. V 6. minutě šly ústecké florbalistky do oslabení, předvedly několik skvělých bloků, v závěru ale chybně vystřídaly a bohužel inkasovaly branku z hole Horákové. Vyrovnaná hra pokračovala i po úvodní brance, Ústí se snažilo dorovnat skóre. To se téměř podařilo Bratschaedlové, která si skvěle seběhla pro přihrávku od Tomanové, bohužel ale netrefila branku. Vyrovnat se ústeckému týmu podařilo v 16. minutě, kdy výborně vystřelila Kociánová a Bratschaedlová úspěšně dorazila odražený míček do branky. Vyrovnané skóre ale bohužel nevydrželo dlouho a Tigers znovu odskočily, tentokrát zásluhou Steinbachové z trestného střílení.

Do druhé třetiny stáhlo Ústí sestavu na dvě formace a mírnou převahu začaly mít hostující hráčky. Přesto první polovina třetiny byla bez větších šancí na obou stranách. Ve 31. minutě nastřelily Tigers tyčku. Další chybu domácích už ale hosté využili, ve 33. minutě Steinbachová zvyšovala na 1:3. Za Ústí se pokoušela prosadil Tomanová, která šikovně trefila míček z voleje, ale hostující golmanka měla pokryto.

Do závěrečné třetiny vlítly domácí hráčky s velkým elánem a vstřelily i druhý gól. Tentokrát se o něj postarala dvojice Bratschaedlová - Gabrielová. Ústí pokračovalo v dobývání hostující branky, bohužel je ale zrazovala koncovka a ve finální fázi většinou přestřelily branku. Hra domácích ale dělala Tigers problémy, na což musely zareagovat oddechovým časem. V závěrečných pěti minutách se hostím podařilo zápas uklidnit. Ústí se ještě snažilo o dorovnání, Tigers ale zvládly závěrečný nátlak ubránit a zvítězily 2:3.

Florbal Ústí - BLACK ANGELS 1:3

branky: 3. Markéta Kociánová - 12. Eliška Podoláková, 51. Veronika Říhová, 52. Denisa Vachulová; rozhodčí: Tomáš Novák - Tereza Trávníčková; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Martina Zajícová 16 - Hana Kuchařová 16; po třetinách:1:1, 0:0, 0:2;

Neméně náročné utkání měly ženy na programu i v neděli. Black Angels se prezentuje velmi běhavým a rychlým florbalem, přičemž toto utkání nebylo výjimkou. Lépe začalo Ústí a rychle se radovalo z první branky, kterou vystřelila ve 3. minutě Kociánová. V 5. minutě mohla domácí radost zopakovat Tomanová, bohužel ale trefila jen tyčku. Bleci poté zasypávali Zajícovou jednou střelou za druhou, prosadit se jim povedlo ale až ve 12. minutě, kdy srovnávala Podoláková. Poté se o slovo opět přihlásili domácí. Výborný pokus vyslala Janurová, Kuchařová si s ním ale poradila.

Do druhé třetiny stáhlo Ústí sestavu opět na deset hráček a z toho vyplynula i vyšší aktivita na hřišti. Sama před branku se dostala Šímová, souboj ale dopadl lépe pro hostující golmanku. Další příležitost měly Kubíková s Doležálkovou, té ale dorážku znemožnila obránkyně. Vzápětí dobře odbránila přečíslení Zavadilová. V posledních minutách předvedli hosté kanonádu na branku Zajícové, ta ale tlak ustála a druhá třetina skončila bez branek.

Velkou příležitost odskočit do vedení měla v 42. minutě Doležálková, která se ujala trestného střílení, Kuchařovou ale nepřekonala. Hned poté šlo Ústí do čtyř kvůli vylooučení Šímové. Hosté se ale provinili o minutu později také a počty na hřišti se vyrovnaly. Atmosféra v hale byla napjatá a skóre stále vyrovnané. Zlom přišel až v 51. minutě, kdy poslala hosty do vedení Říhová. Bohužel pro Ústí přišla vzápětí další branka, do dvoubrankového náskoku poslala Bleky povedenou střelou od levého mantinelu Vachulová. Hostující tým byl mnohem aktivnější, Ústí se nedostávalo k zakončení, přesto se ale urputně snažily vsítit gól. Egermaierová vyslala v 57. minutě střelu, bohužel ale mimo bránu. Těžké utkání tak dopadlo pro Ústí druhou prohrou za víkend, přesto ale předvedly dobrý výkon a slibně mohou vyhlížet play-off, které začíná už o nadcházejícím víkendu proti Novému Strašecí.

Autor: Adéla Kubíková