Související zápasy

Florbal Ústí

Ženy znovu v akci, o víkendu vyzvou Týn a Soběslav

Po Vánoční pauze se do zápasového tempa ženy vrátí na domácím hřišti. V sobotu je čeká reparát proti Týnu nad Vltavou, kvůli vytíženosti haly jej sehrají v Krupce. V neděli se již na Slunetě představí proti dalšímu jihočeskému týmu ze Soběslavi.

185_20230105_201315.jpg

Závěr roku ústeckým úplně nevyšel. Na začátku listopadu dokázalo Ústí překvapivě porazit Tigers, poté ale přišla nepříliš lichotivá série pěti porážek. Souboje musely ženy svádět nejen se svými soupeři, ale i s rozsáhlou marodkou, sužovala je i mentální nepohoda. Zahodit deku se jim podařilo až v posledním utkání roku proti Novému Strašecí, na jehož hřišti Ústí zvítězilo 7:4. Nyní se po Vánoční přestávce vrací ženy znovu do akce. V sobotu v azylu krupské sportovní haly vyzvou Dračice z Týna, v neděli je čeká souboj proti zatím poslední Soběslavi.

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn

Hráčky Týna se zatím drží na osmé příčce s náskokem jednoho bodu na deváté Ústí, mají ale zápas k dobru. V základní hrací době porazily dvakrát Soběslav, Českou Lípu a Litvínov, další bodíky sesbíraly proti Ústí a Spartě po nájezdech.

Bilanci z posledních pěti utkání má Týn stejnou jako Ústí. Sérii čtyř vysokých proher, ve kterých jihočešky obdržely pokaždé dvouciferný počet branek, ukončil až zápas proti Soběslavi, ve kterém Týn zvítězil 5:2.

Vzájemný souboj Ústí a Týna z úvodu října vyšel lépe právě pro soupeře. Ústí ještě pět minut před koncem drželo dvoubrankový náskok, poté ale přišel krátký výpadek a Dračice během necelé minuty dokázaly v 58. minutě srovnat. Utkání tak dospělo do nájezdů, ve kterých byl Týn úspěšnější, Ústí tak ztratilo dobře rozehraný zápas a odjíždělo domů jen s jedním bodem.

Mezi individuálními statistikami stojí za povšimnutí výkony Terezy Bočkové, která je druhou nejproduktivnější hráčkou soutěže. S celkovým počtem 38 bodů je týmovou lídryní nejen co se týče počtu asistencí, ale i vstřelených branek. Druhá Nella Stašková sesbírala o deset bodů méně za 21 branek a 7 přihrávek. Spolu s Bočkovou se zasloužily téměř polovičním podílem na všech gólech Týna.


Banes Florbal Soběslav

Druhý tým z jihočeského kraje se zatím neodpíchl od dna. Z patnácti odehraných utkání se Soběslavi ještě nepovedlo získat ani jeden bod, patří jim proto poslední příčka tabulky. Na předposlední Českou Lípu ztrácí osm bodů.

Stejně jako Týn, i Soběslav musela v posledních pěti utkání strpět vysoké prohry. Kromě zápasu s SKV, který dopadl výsledkem 1:9 pro pražské hráčky, vstřelila Soběslav pokaždé dvě branky, soupeři jich přidali minimálně dvanáct. Výjimkou je poslední utkání s Týnem, které skončilo tříbrankovým rozdílem 2:5.

První vzájemný zápas s Ústím dopadl lépe pro naše hráčky. Soběslav v polovině zápasu prohrávala 0:5, na vyšší obrátky přepla až v závěrečné periodě. Zlepšený výkon ale znamenal jen snížení na 3:6, závěr si tentokrát Ústí zvládlo pohlídat a nakonec zvítězilo 3:7.

Z 15 utkání Soběslav vstřelila jen 38 gólů, což znamená nevysoký průměr 2,5 gólu na zápas. Nejlepšími střelkyněmi Soběslavi jsou se sedmi góly Monika Hrnečková a Andrea Dostálová, která vede i v soutěži přihrávek.


Ústí má tak tento víkend dobrou příležitost přivítat nový rok s výhrou. V sobotu mají ženy Týnu co vracet a motivace do zápasu rozhodně chybět nebude. V neděli proti Soběslavi bude Ústí favoritem, snad se našim hráčkám bude i v této roli dařit a zodpovědným výkonem vyhrají i druhé vzájemné utkání.

Sobotní utkání se odehraje ve Sportovní hale v Krupce od 14:00. V neděli se na Vás budou ženy těšit už na Slunetě, zápas bude začínat už ve 12 hodin
.