ÚstíČ. Lípa
5:6(1:0,3:1,1:5)
so 15. 10. 2022 14:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga žen, 7. kolo

Ženy ztratily utkání s Českou Lípou

Sobotní Den Florbalu Ústí zahájil souboj žen proti celku České Lípy. Utkání se po vyrovnaném začátku vyvíjelo lépe pro Ústí, soupeř ale dokázal dotáhnout třígólový náskok domácích a pěti brankami ve třetí třetině rozhodl o těsné výhře 5:6.

Florbal Ústí - FBC Česká Lípa 5:6

branky: 17. Klára Mečířová, 32. Kateřina Šímová, 33. Daniela Tomanová, 40. Daniela Tomanová, 51. Klára Mečířová - 28. Alžběta Pěnkavová, 41. Kateřina Hanzlíková, 44. Adriana Kenderová, 54. Nicol Jakešová, 56. Nicol Jakešová, 57. Nicol Jakešová; rozhodčí: Klára Svobodová - Tereza Trávníčková; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Martina Zajícová 28 - Radka Höflerová 27; po třetinách: 1:0, 3:1, 1:5

Domácí po dlouhé době nastoupily do utkání s početnější sestavou. Úvod jim ale nevyšel podle představ, hned ve třetí minutě musely bránit oslabení. Soupeři se přesilovka příliš nepodařila, naopak Mečířová se dostala do velké šance, ale nakonec minula branku. Obě golmanky se předvedly dobrými zákroky, a tak bezbrankový stav pokračoval až do 17. minuty, kdy Ústí do vedení poslala Mečířová. Česká Lípa dostala příležitost vyrovnat v druhé přesilovce, i tu ale domácí zvládli odbránit.

V druhé třetině měla druhý gól Ústí na hokejce Kociánová, při zakončení ji ale míček uskočil. Proti pokusu hostí se musela vytáhnout i Zajícová. Ve 28. minutě nastřelila Lípa tyč. Při následné rozehrávce si ale domácí hráčky nepohlídaly nabíhající Pěnkavovou, která srovnala stav na 1:1. Tyč zacinkala i na druhé straně po střele Vikové. Další střela Šímové už ale zamířila přesněji, o třicet sekund později navíc přidala třetí gól Tomanová a Ústí znovu vedlo, tentokrát o dvě branky. Se štěstím ve 40. minutě vstřelila další gól Tomanová, která odpáleným míčkem z poloviny hřiště zaskočila hostující gólmanku.

Do závěrečné periody vstupovaly ústecké hráčky s pohodovým tříbrankovým vedením, utkání přesto nebylo rozhodnuto. Ihned po buly snížila na 4:2 Hanzlíková. Kontaktní branku vstřelila ve 44. minutě Kenderová. V 51. minutě se po individuální akci prosadila Mečířová. Další nebezpečnou střelu vyslala Šímová, skončila ale jen na hostující golmance. V 52. minutě přišlo další vyloučení na straně Ústí a Česká Lípa tentokrát dokázala zásluhou Jakešové přesilovku využít. Posila z pražského Startu se prosadila o necelé dvě minuty podruhé a rázem byl stav znovu nerozhodný 5:5. Do konce zbývalo pět minut, obě strany se snažily strhnout výsledek na svou stranu. Šímové pokus zamířil pouze do bloku hostí. Naopak Jakešová dokonala hattrick a poprvé v zápase poslala do vedení Českou Lípu. Domácí se na nepříznivý stav ještě snažili zareagovat oddechovým časem, bohužel se jim ale branku vstřelit nepodařilo. Dobře rozehrané utkání tak po nepovedené třetí části 1:5 ztratily a musely zkousnout hořkou poražku.