Č. LípaÚstí
7:8(2:3,4:2,1:3)
ne 24. 10. 2021 16:00 @ SH Česká Lípa, 1. liga žen, 7. kolo

Ženy zvítězily v České Lípě

V neděli vyrazily ženy do České Lípy, kde se střetly proti tamnímu FBC. Cíl byl jasný - zvítězit a přivézt tři body. Vstup do utkání se ženám vydařil, soupeř poté dokázal srovnat a odskočit, v závěrečné třetině ale Ústí otočilo výsledek zpět na svou stranu a zvítězilo 8:7.

FBC Česká Lípa - Florbal Ústí 7:8
branky: 11. Lenka Ševčíková, 15. Markéta Cháberová, 25. Petra Pavlíková, 27. Martina Gembecová , 27. Aneta Pokorná, 38. Petra Pavlíková, 42. Tereza Seifrtová - 2. Michala Rosendorfová, 10. Klára Mečířová, 11. Lucie Mrázová, 35. Kateřina Šímová, 36. Markéta Kociánová, 42. Lucie Zavadilová, 47. Markéta Kociánová, 53. Petra Bratschaedlová; rozhodčí: Robert Kusek - Lukáš Kešner; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 43; zásahy brankářů: Nikola Soukupová 32 - Kateřina Kočová 27; po třetinách: 2:3, 4:2, 1:3;

Uplynulou neděli čekal na Ústí známý a nepříjemný soupeř z České Lípy. Ten letos navíc nedokázal získat ani bod a krčí se na úplném spodu tabulky. Ústí mělo proto velkou příležitost vybojovat další výhru a zvýšit si sebevědomí do zápasů s úspěšnějšími soupeři.

Vstup do utkání se ženám podařil, hned z první ústecké střely skórovala Rosendorfová. Ústí se dařilo držet obranný val, získávat balonky a tvořit si útočné akce. Po nádherné souhře přidala druhou branku Mečířová a nedlouho po ní i Kociánová. Průběžné třígólové vedení z 11. minuty vypadalo slibně, soupeř ale nesložil zbraně. K odraženému míčku našla cestu nejrychleji Ševčíková, která snížila na 1:3. Druhou branku České Lípy přidala v 15. minutě Cháberová.

Druhá třetina ženám naopak nevyšla. Česká Lípa dokázala srovnat zásluhou Pavlíkové, potom odskočila ještě o dvě branky po slepených gólech Gembecové a Pokorné. Ve 34. zkusilo Ústí uklidnit hru týmovou poradou při oddechovém čase. Ze standardní situace dopravila míček do branky Šímová. O minutu později srovnala stav na 5:5 Kociánová. Česká Lípa se ale srovnání nezalekla a opět vedla díky gólu Pavlíkové. Před koncem třetiny byla vyloučena Hanzelínová a Ústí mělo k dispozici přesilovou hru.

Přesilovka pokračovala na začátku třetí třetiny. Z gólu se ale radovala Česká Lípa, šťastný zásah v oslabení přidala Seifrtová. Ústí tak muselo znovu dotahovat dvoubrankové manko. Po třiceti sekundách skórovala Zavadilová. Stav na 7:7 srovnala Kociánová, do konce utkání zbývalo 13 minut. Kýžené vedení přinesla až v 53. minutě branka Bratschaedlové, která stvrdila herní převahu Ústí na hřišti. Poslední minuty utkání si zvládly ústecké ženy pohlídat, soupeři nepomohl ani oddechový čas a hra v šesti. Po závěrečném hvizdu rozhodčích tak ženy mohly slavit druhou výhru 8:7.

Trenér Michal Wildhaber hodnotil utkání následovně: “Body jsou dnes to nejdůležitější, co jsme potřebovali získat. Vytěžili jsme ale nakonec i něco víc. Začínáme dávat góly, bez kterých ty body dělat nejde. Děkuji všem za dnešní utkání.”

Další utkání mají ženy na programu již tento víkend. V sobotu se představí doma na hale Sluneta od 20 hodin proti pražské Spartě, v neděli hostí Nové Strašecí od 13:30 v Krupce.

Autor: Adéla Kubíková