Související zápasy

Ženy zvládly první kolo play-off a postupují do osmifinále

O uplynulém víkendu sehrály ženy dvě utkání série 1. kola play-off proti TJ Sokol Nové Strašcí. V sobotu na Kladně se trápily se zakončením, ale zvládly zvítězit 2:3. Odvetné nedělní utkání na Slunetě se hrálo v podobném duchu a přestože domácí hosty výrazně přestříleli, zvítězili nevelkým 5:3. S výsledkem série 2:0 tak Ústí postoupilo do osmifinále, ve kterém se střetne s Plzní.

TJ Sokol Nové Strašecí - Florbal Ústí 2:3

branky: 45. Lucie Jandová, 57. Klára Bačkovská - 24. Klára Mečířová, 37. Petra Bratschaedlová, 54. Barbora Gabrielová; rozhodčí: Filip Dolejší - Martin Pavlík; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 16; zásahy brankářů: Vendula Lisá 31 - Martina Zajícová 14; po třetinách: 0:0, 0:2, 2:1;

Úvodní třetina sobotního duelu branku nepřinesla. Velkou šanci měla ve druhé minutě Šímová, míček jí ale při střele sjel z čepele a nebezpečná akce skončila bez gólu. Další příležitost Ústí přišla ve 13. minutě, kdy byla vyloučena Jandová. Přesilovka trvala ale pouze 40 sekund a vylučovalo se i na druhé straně. Při srovnaném počtu hráčů na hřišti měla další gól na holi Bratschaedlová, střela do odkryté brány ale mířila nad horní tyč. V závěru třetiny se ke gólu skoro dopracovalo i Strašecí, střela Kučerové ale zůstala na brankové čáře.

Na úvodní branku si přihlížející diváci museli vyčkat až do 24. minuty, kdy se trefila Mečířová. Ústecké hráčky ještě zvýšily svou střeleckou aktivitu a vypracovávaly si jednu gólovou příležitost za druhou. Po střele Kubíkové z bezprostřední blízkosti branky se ozvala jen tyč. Po mnoha dalších neúspěšných akcích se ale Ústí dočkalo druhé branky ve 37. minutě zásluhou Bratschaedlové. Půlminuty před koncem přišlo druhé vyloučení Ústí a třetí třetinu tak hosté začínali ve čtyřech.

Oslabení hostující hráčky zvládly odbránit, hosté se ale přecijen prosadili ve 45. minutě a snížili rozdíl ve skóre na jednu branku. V 54. minutě předvedly pěknou souhru Kociánová s Gabrielovou, z níž druhá jmenovaná vstřelila třetí branku Ústí. O tři minuty později Strašecí znovu snížilo. Šanci na čtvrtou branku měla v závěru utkání Egermaierová, která si povedenou kličkou položila gólmanku, koncovka ale opět selhala a zamířila mimo branku. Přesto ústecké hráčky nemusely nevyužité šance mrzet a zvítězily těsným rozdílem 2:3.

Florbal Ústí - TJ Sokol Nové Strašecí 5:3

branky: 22. Klára Mečířová, 35. Klára Mečířová, 46. Lucie Špírková, 52. Kateřina Šímová, 58. Klára Mečířová - 21. Eliška Matějková, 43. Nina Schumannová, 58. Lucie Jandová; rozhodčí: Zdeněk Kamínek - Josef Kubát; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 38; zásahy brankářů: Kateřina Kočová 23 - Vendula Lisá 39; po třetinách:0:0, 2:1, 3:2;

Nedělní odveta svolala hráčky již na jedenáctou hodinu. Půběh první třetiny byl téměř totožný se sobotním utkáním. Ústí znovu dobývalo branku Strašecí jednou střelou za druhou, za záda gólmanky se ale žádná nedostala. V 18. minutě přišlo vyloučení na straně hostí, po vzoru soboty ale početní výhoda netrvala dlouho a vylučovalo se i na druhé straně. První perioda skončila s převahou střel 11:6 pro Ústí a bezbrankovým stavem.

Z kraje druhé třetiny přišlo vyloučení Šímové a Ústí šlo bránit oslabení. Hosté ale dokázali využít standardní situaci a po dvou sekundách byla přesilovka se vstřelenou brankou ukončena. Ústí se hnalo za vyrovnáním, opět ale chyběl klid v koncovce. Ve 22. minutě bylo nařízeno trestné střílení, ze kterého srovnala Mečířová. V polovině hrací doby přišlo další vyloučení pro Ústí, oslabení ale tentokrát zvládli domácí ubránit bez větších potíží. Ve 35. minutě nádherně sehrály rohovou standradku Kociánová s Mečířovou a Ústí šlo do vedení.

Ve třetí třetině měla nejprve příležitost Janurová, míček šel ale nad branku. Ve 43. minutě Strašecí srovnalo na 2:2. O minutu později přišel tvrdý zákrok u mantinelu od hostující Schumannové, která za něj byla odměněna vyloučením. Z přesilovky se sice Ústí neprosadilo, ale sedm sekund po jejím skončení se střelou od půlky prosadila Špírková. Vedení Ústí ještě v 52. minutě navýšila Šímová, která se skvěle uvolnila před brankou a zametala do zcela odkryté branky. Tři minuty před koncem utkání se ještě Strašecí snažilo rozdat poslední taktické pokyny a zvrátit průběžné skóre. To se jim téměř podařilo, ze standardky z rohu vymetla pavučinky v domácí brance Jandová a snížila na 4:3. Domácí hráčky se ale nezalekly a o slovo se opět přihlásila Mečířová, která svou třetí brankou v zápase završila hattrick a zvýšila vedení Ústí zpět na dvě branky. V závěrečných dvou minutách poté stoupal tlak hostí, další gól už ale nevsítili a Ústí druhou výhrou 5:3 ukončilo sérii prvního kola play-off.

V rámci osmifinále se o nadcházejícím víkendu Ústí utká s FBŠ SLAVIA FatPipe Plzeň. O termínech utkání Vás budeme informovat.

Autor: Adéla Kubíková