,,Zklamání je opravdu velké," hlesl kapitán Vašek Vavruška

Jako lev se bil kapitán ústeckých Vašek Vavruška. Přesto pro nás semifinále nedopadlo vítězně. Sezona pro nás bohužel končí.

81_20220321_111352.jpg

Vášo, konec v semifinále, jak velké zklamání to pro tým je?

Zklamání je rozhodně obrovské, těžko se o tom nějak objektivně mluví, protože je to ještě hodně čerstvé. Ale rozhodně po té základní části byly očekávání nejvyšší a i ta touha po postupu byla velká, takže zklamání opravdu velké.


Byl nějaký moment, který mohl celou tu sérii vyhrát? Nebo zlomit v náš prospěch?

Jak říkám, těžko se to teď analyzuje, ale celkově jsem měl pocit, že jsme se moc nepotkali s formou. Bohužel si musím i já sám nasypat popel na hlavu, kdy tam byly zbytečné chyby. A co se týče zakončení, v tom bylo selhání v klíčových momentech, kdy to je potřeba trefit. Takže jeden velký moment zlomu bylo zakončení, kdy to soupeř prostě trefoval.


Chyběl třeba v sérii Jan Peška, který sice naskočil ve Varech, ale po delší době to asi nebylo tak ideální, jak mohlo být?

Rozhodně chyběl. Jeho přímočarost a dravost po gólech jsou klíčové vlastnosti, které Pešiho zdobí, takže když někdo takový vypadne, je to rozhodně ztráta. Ale všechen respekt vůči němu, protože takhle rychle naskočit potom co se mu stalo, to je ten jeho hlad, který ho zdobí.


Pro naší obranu bylo velkým problémem útočné trio Klápa, Strachota, Nicklas. Chyběl nám nějaký takový lídr?

Věděli jsme o jejich síle a zkušenostech, byl podle toho i stanovený plán, jak hrát, ale reálně ta taktika moc nevyšla. Opravdu těžké teď hodnotit, stále je ve mně spousta emocí, ale musím říct, že mi v naší hře chybělo něco, čím bychom soupeře překvapili. Byli na nás připraveni lépe, než my na ně. A bohužel si myslím, že jsme nevyužili dravost mladí, kterou máme. A co se týče lídra, rozhodně to u nás chybělo, aby to někdo vzal na sebe, ale proti kvalitním soupeřům už to tak jednoduché není.


Fanoušci byli letos opět vynikající, kdy jsme se dostali na 3.místo v návštěvnosti v celé ČR. Máš pro ně nějaký vzkaz či poděkování za celou kabinu?

Jak říkáš, byli vynikající, úžasní. Pokud mám mluvit o fanoušcích, tak se mi v hlavě objevují sama pozitivní superlativa. Máme nejlepší fanoušky. Atmosféra na našich domácích zápasech byla neskutečná a to, že za námi cestovali na venkovní zápasy, to je taky neskutečné a jsem jim za to strašně moc vděčný. Opravdu od mala jsem snil o tom, hrát v takovéhle atmosféře, takže musím poděkovat, že mi diváci tenhle sen splnili. A za kabinu musím ještě jednou poděkovat, protože jsme si to všichni strašně užívali. MOC DĚKUJEME!

Autor: Jiří Horák