Související zápasy

Znojmo ukončilo vítěznou vlnu Ústí, Jaroměř muži porazili 3:10

Již nezvykle v pátek vyjeli muži do Znojma na dohrávku přeloženého zápasu 14. kola. Nejprve dotahovali jednobrankovou ztrátu, poté se sice dostali do vedení, Znojmo ale dorovnalo a poté navyšovalo skóre až na konečných 7:3. V sobotu proti Jaroměři mělo Ústí celé utkání pod kontrolou a vybojovalo výhru 3:10.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Florbal Ústí 7:3

branky: 13. Tomáš Kucharič, 23. Jan Novák, 27. Jan Novák, 37. Jan Novák, 39. Tomáš Kucharič, 54. Petr Mašek, 58. Jiří Šrámek - 23. Radek Kužel, 25. Dan Semerád, 26. Václav Vavruška; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 62; zásahy brankářů: Jan Hándl 13 - Marek Netopilík 10; po třetinách: 1:0, 4:3, 2:0;

Úvodní branku zápasu vstřelil v 13. minutě Kucharič. Za Ústí srovnal až v druhé třetině Kužel. Znojmo ale dokázalo rychle odpovědět druhým gólem. Na 2:2 vyrovnával Dan Semerád, vzápětí byl ale vyloučen Peška a Ústí muselo bránit znojemskou přesilovku. V ní se nejprve ve vlastním oslabení prosadil Vavruška, který poslal hosty do vedení. Znojmo ale přesilovku dokázalo využít a stav byl znovu vyrovnaný. Do konce druhé třetiny přidalo Znojmo ještě dvě branky, do závěrečné dvacetiminutovky proto Ústí šlo s dvoubrankovým mankem. Srovnat se ale ústeckým už nepodařilo, nepomohla ani závěrečná hra v šesti. Znojmo proto ukončilo ústeckou sérii sedmi vítězství a odešlo z utkání vítězně 7:3.

TJ Sokol Jaroměř - Florbal Ústí 3:10

branky: 15. Matyáš Velc, 17. Milan Sucharda, 60. Michal Nožička - 7. Vladimír Trčka, 12. Martin Fuchsig, 12. Jan Peška, 13. Jan Peška, 14. Dan Semerád, 25. Jakub Fuchsig, 26. Vojtěch Esterka, 29. Radek Kužel, 58. Dan Semerád, 59. Václav Vavruška; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 1:5; využití: 2:0; diváků: 43; zásahy brankářů: Šimon Špaček 11, Dušan Völgyi 12 - Marek Netopilík 13; po třetinách: 2:5, 0:3, 1:2;

Druhý den vyrazili muži do Jaroměře. A hned začátek utkání se povedl, po 14 minutách hry se Ústí dostalo až na vysoký násko 0:5. Nejprve se trefil Trčka, na něj navázal Fuchsig. S odstupem pouhých tří sekund přidal třetí branku Peška, za dalších 19 sekund znovu Peška a pátou branku zapsal v čase 13:52 Dan Semerád. Domácí si poté vyžádali timeout a povedlo se jim snížit o minutu později, druhý gól přidali z přesilovky.
Ve druhé třetině si ústečtí opět zastříleli. Nejprve to byl v 25. minutě Jakub Fuchsig, v 26. minutě se jednoduchou kličkou blýskl Esterka. Domácí poté vystřídali brankáře. Ve 29. minutě přidal osmou branku Kužel. Ústí do konce třetiny bránilo ještě dvě oslabení, soupeř se z nich ale prosadit nedokázal.
Ve třetí třetině se nic dramatického nedělo. Ve 49. minutě šlo Ústí do početní výhody, branku ale nevstřelilo. Nudná pasáž hry pokračovala až do 56. minuty, kdy byl vyloučen Esterka. Domácí chtěli početní výhodu zesílit, proto odvolali brankaře. Prázdné branky ale ve vlastním oslabení využil Dan Semerád. Vzápětí přišlo další vyloučení Kužela. Branku ale nejprve přidalo znovu Ústí - desátý gól v oslabení si připsat Vavruška. Domácí poté přesilovku využili a těsně před koncem snížili na konečný výsledek 3:10.

Autor: Adéla Kubíková