Florbal ÚstíFBC Česká Lípa
6:7
st 10. 8. 2022 19:30 @ SH Sluneta, Pohár Českého florbalu

Ztráta velkého náskoku znamená prohru v úvodním pohárovém utkání, Ústí prohrává s Českou Lípou 6:7

Domácí Ústí vlétlo do zápasu jako uragán a velmi rychle se dostalo do vedení. V polovině zápasu vedli domácí až o pět branek, nakonec se však ukázala síla superligové České Lípy, která zápas v poslední třetině zvrátila, a nakonec ho dotáhla do vítězného konce.

Florbal Ústí - FBC Česká Lípa 6:7

branky: 2. Tomáš Pšenička, 7. Vít Pavelka, 18. Tomáš Pšenička, 21. Martin Fuchsig, 22. Vojtěch Semerád, 28. Dan Semerád - 21. Václav Vavruška, 28. Ladislav Pekárek, 33. Milan Tichý, 37. Daniel Štěrba, 47. Václav Vavruška, 51. Lukáš Mlejnek, 52. Václav Vavruška; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Monzer; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 182; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 23 - Marek Netopilík 29; po třetinách: 3:0, 3:4, 0:3

Úvod zápasu patřil domácímu týmu, Vít Pavelka se hned nahrnul do střely od mantinelu, střela vypadla brankáři Marku Netopilíkovi, u míčku byl nejpohotovější Tomáš Pšenička a otevřel tak skóre zápasu. Česká Lípa dostala po ztrátách ústecké obrany dvě možnosti srovnat, obě však zneškodnil ústecký brankář. V šesté minutě se prosadil střelou na bližší tyč Vít Pavelka. Třetinu zakončilo hezkou akcí duo Zeman – Pšenička, kdy druhý jmenovaný navýšil ústecké vedení o další branku.

Diváci, kteří se zapomněli v bufetu, mohli akorát litovat. V prvních 30 sekundách druhé části padly hned dvě branky, nejdříve se prosadil Martin Fuchsig, poté snížil ústecké vedení Vašek Vavruška. Na úvodní branku českolipských ale dokázalo Ústí hned zareagovat, kdy se z volného úderu prosadil Vojtěch Semerád. V sedmé minutě utržil nepříjemný hit na středu hřiště Semerád starší, rozhodčí nechali hru plynout, tak se rozhodl jeho mladší bratr Dan pomstít svoji krev a vsítil šestou branku ústeckého týmu. Bohužel tímto se Ústecká strana uzamkla a začali skórovat pouze hosté. Nejdříve se z výběhu prosadil Pekárek, poté prostřelil vše co mu stálo v cestě Tichý a čtvrtou branku Lípy zaznamenal Štěrba.

Začátkem poslední periody dostali domácí velkou příležitost v podobě přesilové hry, tu ale nedokázali využít. Druhou branku v zápase zaznamenal z dorážky Vašek Vavruška. Zápas se dostal do poslední desetiminutovky, kdy Česká Lípa srovnala na 6:6 po úniku a dělovém zakončení Lukáše Mlejnka. O minutu později završil hattrick bývalý ústecký hráč Vašek Vavruška. Naděje umírá poslední, tohle heslo si kladli všichni ústečtí příznivci až do poslední ho hvizdu. Tohle rčení mohl potvrdit Vojtěch Esterka, který se dvě sekundy před koncem dostal k míčku a před sebou měl pouze prázdnou branku, jeho střelu však skokem zlikvidoval českolipský brankář.

Druhé pohárové utkání sehraje Ústí v Praze 21.8. s Black Angels, další domácí zápas je naplánovaný na 30.8., kdy v rámci poháru vyzveme na domácí palubovce Hradec Králové. Na první ligové utkání se můžete přijít podívat 3.9. proti FBC Plzni

Autor: Dominik Hrabě