ÚstíSlavia Plzeň
3:4 sam. náj.(0:2,1:1,2:0)
ne 6. 3. 2022 12:30 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga žen, 2. kolo

,,Chybělo nám trošku štěstí,” popisuje smutná hrdinka Martina Zajícová

Ženy zahájily osmifinálovou sérii hranou na 2 vítězná utkání v sobotu na půdě FBŠ Slavia Plzeň. Domácí tým skvěle zaskočily a přivezly si výhru 5:2. Druhý zápas rozhodovaly až samostatné nájezdy.

Smutná hrdinka včerejšího utkání, brankářka Martina Zajícová. Marťo, včera to bohužel nevyšlo, ale ty jsi předvedla fantastický výkon. Co včera chybělo?

Děkuji, ale bohužel to nestačilo. Včera tomu určitě chybělo více štěstí při střelbě a obecně více střelby, ale předvedly jsme super výkon a nemáme se za co stydět.

Moc střel nebylo a když už nějaká byla, tak to byla takřka 100% šance. Jak těžké to pro Tebe bylo?

Zápas byl náročný jak po fyzické tak i po psychické stránce, protože se musel otáčet stav zápasu a holky z Plzně byly stále aktivní. Bylo to hodně nahoru-dolu a já musela být stále ve střehu, bohužel pro nás soupeřky dobře clonily a já neviděla na žádný z gólů.

První utkání chytala Kačka Kočová. Bylo to již dopředu domluvené, že každá odchytá 1 zápas?

Takhle rozdělené to máme už celou sezónu a bylo to už dohodnuté.

Po konci zápasu Tě trošku dohnaly emoce, postup byl blízko. Věřila sis na nájezdy?

Mrzelo mě to, protože jsem si na ně věřila a postup byl hodně blízko. Do té doby jsem měla chycené vše, ale bohužel se to včera zlomilo.

Na nájezdy ani nemuselo dojít, hráčky Plzně nabídly vcelku velkou výhodu hned 2x, 5 minutový trest 5 minut do konce 3. třetiny a poté ještě 2 minuty v posledních 2 minutách prodloužení, to byl asi klíčový moment utkání, vidíš to stejně?

Přesně tak, měly jsme tam plno šancí, které jsme neproměnily a nájezdy už jsou pak hlavně o štěstí a toho na naší straně bylo míň.

Díky za rozhovor a přeji do rozhodujícího zápasu více štěstí a doufám, že se uvidíme ve čtvrtfinále!