Související zápasy

Florbal Ústí

,,Diváci se mohou těšit na zápasy plné emocí," věří lodivod Láďa Trčka

Výběr čtvrtfinálového soupeře padl na Štíry z Českých Budějovic. Jak výběr probíhal, kdo rozhodl a na co se můžeme ve čtvrtfinálové sérii těšit, jsme se zeptali trenéra Vladimíra Trčky.

209_20230303_080854.jpg

Láďo, pro některé možná bylo překvapením, že jsme si vybrali Štíry z Budějovic, kteří s námi dokázali zremizovat, když se nabízela Letka, kterou jsme 2x celkem jednoznačně porazili. Pověz nám, jak volba probíhala? Řešilo se to v kabině nebo pouze mezi trenéry? A co nakonec rozhodlo?

Volba probíhala po konzultaci s týmem, řešili jsme to dohromady. Myslím, že Budějovice a Letka jsou na srovnatelné úrovni. Na vzájemné zápasy ze základní části se moc ohlížet nemůžeme. Každý zápas je jiný a myslím, že Letka u nás nepodala špatný výkon, i když si odvezla debakl 15:5. Třeba v posledním zápase základní části vyhrála v Budějovicích 9:4. Ve volbě sehrála úlohu také mnohem příjemnější a kratší cesta.


Jak bys zhodnotil ostatní čtvrtfinálové dvojice. Byla nějaká volba pro tebe překvapením a proč?

Překvapení pro mě asi byla volba Buldoků, kteří si vzali Kladno. Za mě je Kladno černý kůň play-off, který může vyřadit kohokoliv. Hráčskou kvalitu na to určitě má.


Úvodní dvě čtvrtfinále se odehrají na Slunetě. Na co se mohou diváci těšit? Přeci jen se jedná o play-off. Část, na kterou se každý hráč, trenér i fanoušek těší nejvíce. Jinými slovy, jakým stylem/hrou se bude “A” tým prezentovat v této fázi soutěže?

Doufám, že se diváci mohou těšit na kvalitní zápasy, které budou plné emocí. Takové zápasy může nabídnout jen play-off. Nějakou představu o naší hře jsme si řekli na schůzce před play off, kde jsme řešili také výběr soupeře. Naši hru budeme samozřejmě přizpůsobovat našim potřebám podle soupeře a vývoje jednotlivých zápasů. Podrobnosti si samozřejmě necháme pro sebe.

Díky!

Autor: Jiří Horák