Související zápasy

Florbal Ústí

“Jdeme po malých krůčkách dopředu,” hodnotí průběžně sezonu Klára Mečířová

Návrat do soutěžního procesu po roční pauze byl pro ženy náročný. Na začátku sezony se jim příliš výsledkově nedařilo a trápilo je především málo vstřelených branek. Práci při rozvíjení dovedností jim překazil i koronavirus, kvůli kterému musely odkládat utkání. Přesto se ale dokázaly výsledkově zvednout, aktuálně jim patří desátá příčka. Průběh sezony hodnotí opora týmu Klára Mečířová.

31_20211216_130124.jpg

Po 11 odehraných zápasech se zatím držíte na 10. místě. Jak bys hodnotila Váš dosavadní výkon?

Pro nás je to mírné zklamání, jelikož výkony, které podáváme, jsou podle mě hodny lepších výsledků a tudíž i vyšší příčky v tabulce. Desáté místo je teď, uvidíme jak to bude dál a samozřejmě se budeme snažit dosáhnout na vyšší a pro i nás cílovější pozice. Jdeme po malých krůčkách a začíná to přinášet ovoce


Z prvních šesti utkání jste získaly pouze tři body, naopak v posledních pěti zápasech se Vám poměrně daří, když jste jen smolně prohrály se Spartou 4:5. Co považuješ za zlomový moment?

Nevím jestli právě tento zápas byl úplně tím zlomovým momentem, ale asi jsme potřebovali vidět, že umíme hrát s kýmkoliv a umíme vyhrávat zápasy týmově i s těžšími soupeři.


Na začátku listopadu jste kvůli koronaviru odkládat svá utkání. Jak se Vám povedlo vrátit se do tréninkového procesu, respektive jak moc Vás postihl tréninkový výpadek?

Bylo to dlouhých 14 dní a tenhle výpadek nám dost otevřel oči, hlavně co se týče tréninků a docházky. Jak se říká, všechno zlý je k něčemu dobrý.  Do tréninku se holky coviďačky dostávají docela bez problému, což je moc dobře. Začínáme zase společně pracovat na věcech, které nás posunou dál.

Jaké jsou Vaše cíle do zbytku sezóny?

Náš cíl je stále vyšší příčka v tabulce a následně co nejúspěšnější umístění se v play-off. 


O víkendu se utkáte s Vinohrady a Kutnou Horou. Co od soupeřů očekáváš?

Víkendové zápasy budou velmi náročné. Očekávám hodně běhavá utkání, uvidí se, kdo to dovede do vítězného konce! My se určitě budeme snažit získat šest bodů a navázat tak na vítěznou šňůru!


Autor: Adéla Kubíková